[ATB] Technika

Koparko-ładowarka Komatsu WB93-5 i WB97-5

Data publikacji:

Oferta koparko-ładowarek Komatsu obejmuje 2 modele - WB93-5 i WB97-5, w 2 wersjach różniących się w zasadzie tylko układem jezdnym - klasycznej (R) oraz na równych i skręcanych wszystkich kołach (S). Maszyny mają standardową masę operacyjną od 8,07 do 8,7 t (maks. 9-9,5 t) i wszystkie są napędzane turbodoładowanym firmowym silnikiem o mocy 74,2 kW/101 KM, osiągającym maksymalny moment 420 Nm już przy 1200 obr./min.

Zsynchronizowana skrzynia mechaniczna (WB93R/WB93S) lub sterowana automatycznie skrzynia „Full Power Shift”, w połączeniu ze zmiennikiem momentu oraz elektrohydraulicznym rewersem, zapewnia taką sama liczbę biegów (4/4) i prędkość w obu kierunkach (do 40 km/h). Napęd 4x4, a w modelach WB93R/S blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi (100%, przełącznik w dźwigni ładowarki) włączane są elektrohydraulicznie. Modele WB97R/S mają dyferencjały o ograniczonym poślizgu. Całkowity kąt wahania osi przedniej wynosi 20°.
We wszystkich maszynach zastosowano zamknięty układ hydrauliczny typu CLSS (Closed Load Sensing System) z kompensacją ciśnienia i przepływem zależnym od obciążenia, zasilany pompą wielotłoczkową o maksymalnym wydatku 165 l/min (250 barów), umożliwiający wykonywanie precyzyjnych i równoczesnych ruchów. Dostępne są 2 tryby robocze - Power i Economy (maksymalna moc/minimalne zużycie paliwa) oraz funkcja Speed Up zwiększająca szybkość pracy ładowarki.
Wysięgnik ładowarki z podnoszeniem równoległym i szeroko rozstawionymi ramionami oferuje maksymalną wysokość podnoszenia w punkcie obrotu łyżki 3,43 m
(modele WB93R/S) i 3,53 m (WB97R/S) oraz wysypu 2,78 m (WB93R/S) i 2,87 m (WB97R/S). Udźwig ze standardową łyżką
(1 i 1,03 m³) na pełną wysokość wynosi 3,9 t, a na poziomie gruntu 5,3 t,
natomiast siła odspajania - 63,8 kN. Jeśli chodzi o koparkę, duży obszar roboczy i łatwe omijanie przeszkód zapewnia wzmocniony wysięgnik z kątem obrotu 180° i przesunięciem bocznym (108 cm, z offsetem). Siła odspajania na łyżce to 59,8 kN, a na ramieniu standardowym - 39,2 kN. Maksymalna głębokość kopania wynosi od 4,85 do 5,27 m, a przy wysuniętym teleskopie - od 5,9 do 6,43 m (zależnie od modelu i wersji).
Wysoki komfort zapewnia przestronna, bezpieczna (ROPS i FOPS), dwudrzwiowa kabina z poprawiającymi widoczność giętymi szybami i „kominem” wydechu w słupku przednim. W standardzie jest telemetryczny system Komtrax (monitorowanie maszyny, blokada uruchomienia), a w modelach WB97R/S także pilotowy układ sterujący (PPC) ładowarki, opcjonalnie dostępny także dla koparki. Wyposażenie dodatkowe obejmuje m.in. układ stabilizacji ładunku LSS, funkcje pływania i powrotu do kopania ładowarki, hydrauliczny przesuw boczny koparki, przestawny wysięgnik, szybkozłącza, dodatkowe obwody hydrauliki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.