[ATB] Budownictwo

Korzyści z tarczy

Data publikacji:

205 tys. przedsiębiorstw, głównie mikrofirm, otrzymało finansowanie z Tarczy finansowej; łącznie 40 mld zł - poinformował na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Szef PFR powiedział, że mija miesiąc od uruchomienia Tarczy finansowej, na którą rząd przeznaczył 75 mld zł.

– Program przebiega bardzo sprawnie, przekroczyliśmy liczbę 205 tys. przedsiębiorstw, które otrzymały w tym okresie finansowanie na łączną kwotę 40 mld zł – powiedział Borys.

Jak zaznaczył Tarcza finansowa chroni w tej chwili miejsca pracy 2 milionów osób.

– Z tych 205 tys. przedsiębiorstw aż 155 tys. stanowią mikroprzedsiębiorstwa, czyli te najmniejsze firmy zatrudniające między 1-9 pracowników. Średnia kwota subwencji dla mikrofirm to jest 72 tys. zł, czyli dokładnie tyle ile było zakładane w programie rządowym – mówił Borys.

Dodał, że w przypadku małych i średnich firm średnia kwota wynosi 650 tys. zł, a główne branże korzystające z Tarczy finansowej to handel, przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, ale też znaczące środki, ponad 1 mld zł, otrzymał obszar ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Liderem udzielanie wsparcia dla firm jest w ramach Tarczy finansowej PKO BP, a za nim bank ING, a potem Santander, Pekao i mBank.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 06/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.