[ATB] Budownictwo

Kościół w Barcelonie uzyskuje pozwolenie na budowę po 137 latach

Data publikacji:

Budowa kościoła rozpoczęła się w 1882 r., ale nie ma zapisów o pozwoleniu na budowę, które kiedykolwiek zostałoby wydane lub odrzucone.

Według komisji odpowiedzialnej za wykończenie, główny architekt Antoni Gaudi poprosił o pozwolenie na budowę z ratusza w Sant Marti, wiosce wchłoniętej przez Barcelonę, ale nigdy nie otrzymał odpowiedzi.

W czerwcu 2019 r. Rada Miasta Barcelony wydała zgodę na planowanie, co pozwoliło na ukończenie projektu w 2026 r., 144 lata po rozpoczęciu budowy - 100 lat po śmierci Gaudiego.

Urzędnicy miejscy twierdzą, że fundacja poświęcona ukończeniu i zachowaniu kościoła zapłaciła 4,6 miliona euro za pozwolenie.

Gaudi planował stworzyć 12 dzwonnic, po jednej dla każdego z uczniów Chrystusa, ale nie jest pewne, czy wszystkie zostaną zbudowane.

Trwające prace budowlane opierają się na gipsowych modelach architekta, zdjęciach i publikacjach jego oryginalnych rysunków, które według fundacji zostały zniszczone w pożarze z lat 30. XX wieku.

Po zakończeniu budowy jedna z wież centralnych będzie miała 172,5 m wysokości, a cały budynek będzie miał powierzchnię naziemną 41 000 m2. Według budowniczych uczyni to La Sagrada Familia najwyższą strukturą religijną w Europie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.