[ATB] Budownictwo

Koszalin: Ul. Władysława IV zostanie rozbudowana

Data publikacji:

Gmina Miasto Koszalin ogłosiła przetarg na rozbudowę i przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 167 w granicach miejscowości. Mowa o fragmencie od ronda gen. St. Maczka do węzła drogi ekspresowej S6.

Trasa, która ma ulec rozbudowie liczy ok. 1,458 km. Szacunkowy koszt inwestycji to 32,786 mln zł netto. Inwestycja jest prowadzona w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa i przebudowa odcinka ulicy Władysława IV-go łączącego zewnętrzny pierścień układu komunikacyjnego Miasta Koszalina (tzw. Ringu) z węzłem obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S-6”.
Według planu przedsięwzięcie ma być dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014–2020. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca października 2022 roku.
Na oferty zamawiający czeka do 16 października br. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), przedłużenie okresu gwarancji i rękojmi (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%).
Trasa biegnie po wschodniej stronie osiedla Unii Europejskiej. Dzięki niej będzie łatwiej dojechać z powstającej obwodnicy do centrum miasta oraz prościej będzie wyjechać z serca Koszalina. Droga ma mieć prędkość projektową równą 50 km/h oraz dopuszczalne obciążenie nawierzchni 115 kN/oś.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.