[ATB] Wywiady [ATB] Technika Dekpol Steel

Krajowe znaczy dobre

Data publikacji:

W ostatnim wydaniu atb (3/2020) opublikowaliśmy artykuł na temat rynku osprzętu do maszyn budowlanych. Tym razem swoją ofertą na temat oferowanego asortymentu, trendów rynkowych, nowości, podzielił się z nami Andrzej Kuchtyk, prezes zarządu firmy Dekpol Steel.

Proszę przedstawić Państwa ofertę w zakresie osprzętu do maszyn budowlanych. Proszę wskazać do jakich grup maszyn jest dedykowana?
 

Firma Dekpol Steel jest największym producentem osprzętu budowlanego w Polsce, posiada w ofercie całą gamę produktów dedykowanych zarówno do koparek jak i ładowarek. Dla koparek produkujemy przede wszystkim łyżki podsiębierne, skarpowe sztywne lub hydrauliczne, ażurowe i rippery. Specjalizujemy się w łyżkach o profilu skandynawskim pracujących w bardzo abrazyjnym materiale. W naszej ofercie oprzyrządowania do ładowarek znajdują się : łyżki standardowe, skalne, wysokiego wysypu, 4 w 1, ażurowe oraz szybkozłącza. Od ubiegłego roku dzięki otrzymaniu certyfikatu  kolejnego odbiorcy OEM , tym razem , od producenta największych koparek na świecie dedykowanych do kopalni odkrywkowych rozpoczęliśmy produkcję łyżek przedsiębiernych i podsiębiernych o masie własnej przekraczającej 20 ton. Warto dodać, że prócz gamy standardowych rozwiązań, produkujemy łyżki według indywidualnej specyfikacji klientów. Tak jak wcześniej wspomniałem, duża cześć naszej produkcji trafia na ostatnią linie montażu, najbardziej renomowanych producentów koparek i ładowarek na świecie.  

Jak wygląda oferta dedykowana do mini- i midi koparek?

Oferujemy przede wszystkim produkty wysokiej jakości . W zakresie mini-midi koparek, czyli mieszczących się w przedziale masy roboczej do 12 ton, dostarczamy: szybkozłącza, łyżki podsiębierne, skarpowe sztywne lub hydrauliczne, ażurowe, rippery oraz płyty adaptacyjne. Produkujemy również oprzyrządowanie do bardzo popularnych w Polsce koparko-ładowarek. 

W jaki sposób oferowane produkty objęte są Państwa gwarancją? Jakie są terminy realizacji zamówionych pozycji?

Przede wszystkim posiadamy doświadczony serwis działający błyskawicznie na terenie całej Polski. Nasz czas reakcji na zgłoszenie reklamacyjne to 24 godziny w tym czasie ustalamy z Klientem dalszy plan działania. Zawsze wybieramy dogodny czas naprawy, dzięki temu zapobiegamy długim przestojom serwisowym maszyn. Gwarancję jaką udzielamy na nasze produkty to 24 miesiące na spoiny i siłowniki hydrauliczne. Termin realizacji to 4-5 tygodni na standardowe produkty. Osprzęt który jest produkowany pod specjalne zamówienie Klienta ma ustalany indywidualny termin realizacji. 

Jakie nowości w tym zakresie wprowadziła Państwa firma w 2019 r.? 
Jakie nowości przygotowaliście na rok bieżący?

W roku 2019 firma Dekpol zainwestowała w dział badań i rozwoju. Po dokładnej analizie rynków lokalnych i zagranicznych wybraliśmy produkty mające największy potencjał. Zauważyliśmy dynamiczny rozwój sektora komunalnego dlatego zwiększyliśmy produkcję łyżek wysokiego wysypu. Następnym trendem rynkowym jest rototilt oraz w pełni hydrauliczne szybkozłącza. W br. roku podpisałem porozumienie z największym polskim producentem urządzeń hydraulicznych w celu opracowania i wdrożenia do seryjnej produkcji nowatorskich rozwiązań we wcześniej wspomnianych urządzeniach. Przełomową datą premiery na rynku światowym tych urządzeń będzie BAUMA 2022. W chwili obecnej mamy wiele innych otwartych projektów, które w przyszłości mają pozwolić nam utrzymać się na pozycji lidera na rynku krajowym i zagranicznym. 

W wielu przypadkach nabywcy osprzętu do maszyn oczekują wysokiej jakości produktów w atrakcyjnej cenie. W jaki sposób staracie się Państwo sprostać tym oczekiwaniom?

Inwestujemy przede wszystkim w nowie technologie produkcyjne oraz systemy zarządzania. Począwszy od etapu montażu łyżek wykorzystując dedykowane przyrządy po zrobotyzowane stanowiska spawalnicze. Wprowadzamy obecnie zaawansowany system ERP zarządzający produkcją. Pozwoli nam to dokładnie zaplanować czas produkcyjny, zminimalizować stany magazynowe i optymalnie wykorzystać zasoby ludzkie. 

Dziękujemy za rozmowę.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.