[ATB] Aktualności

Krause - Więcej drabin ze Świdnicy

Data publikacji:

Ruszyła produkcja wysokiej jakości sprzętu do pracy na wysokości w nowej hali polskiego zakładu firmy Krause. Warta 30 mln zł inwestycja podwoiła powierzchnię świdnickiej fabryki, wynoszącą dotychczas 10 tys. m². Przy wykorzystujących nowoczesne technologie nowych, zautomatyzowanych liniach produkcyjnych docelowo znajdzie zatrudnienie ok. 100 osób.

Nowa hala zwiększy potencjał produkcyjny firmy Krause, której różnego rodzaju drabiny, schody dostępowe, pomosty, rusztowania i inny sprzęt do pracy na wysokości, w tym indywidualne rozwiązania dla przemysłu cieszą się rosnącym zainteresowaniem w całej Europie.

Ważni w Grupie

Polski zakład Krause działa z powodzeniem już od roku 2008, a jego wydajność, jak również wykwalifikowana załoga i położenie blisko rynków zbytu sprawiły, że kierownictwo grupy Krause zdecydowało się na jego rozbudowę. – Rozwój świdnickiego zakładu jest jednoznacznym potwierdzeniem słuszności podjętej przed laty decyzji. Docenione zostały kompetencje oraz doświadczenie naszych specjalistów. Stawiamy na nowoczesne technologie produkcji, które w dużej mierze opierać się będą na w pełni zautomatyzowanych liniach oraz zrobotyzowanych stanowiskach pracy. Zwiększamy asortyment wytwarzanych wyrobów, rozwijając tym samym nowe kompetencje w ramach całej grupy Krause – wyjaśnia Tomasz Kotowski, dyrektor generalny spółki Krause w Polsce.
Wysoki poziom automatyzacji nie oznacza, że produkcja odbywać się będzie bez udziału człowieka. W nowej hali ma docelowo pracować ok. 100 osób. Zatrudnienie już znaleźli lub wkrótce znajdą specjaliści nowoczesnych technologii spawalniczych, szeroko wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Poszukiwani są także doświadczeni operatorzy maszyn oraz automatycy, którzy będą bezpośrednio nadzorować produkcję. Firma zapewnia również szkolenia.

Nagrodzeni Gryfem

Za dynamiczny rozwój polski oddział grupy Krause otrzymał ostatnio „Świdnickiego Gryfa” - nagrodę gospodarczą regionu. Podczas okolicznościowej gali statuetkę na ręce dyrektora Tomasza Kotowskiego przekazała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, która podsumowała dotychczasową działalność spółki: – Firma Krause jest obecna w Świdnicy już od wielu lat. To dobry pracodawca, to również świetny producent, którego wyroby znane są w Polsce, w Europie i na świecie. Bardzo się cieszę, że firma podjęła trud budowy nowej hali, tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy. Chcę także podkreślić, że firma Krause to podmiot, który jest aktywny w życiu społecznym miasta, m.in. poprzez wieloletnie już uczestnictwo jako współorganizator i sponsor w Rajdzie Świdnickim Krause, który jest jednym z etapów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.