[ATB] Technika MB Crusher

Kreatywny plac budowy z MB Crusher

Data publikacji:

Każdy kto myśli, że praca na placu budowy jest monotonna, tkwi w błędzie. Praktycznie każde podejmowane zadanie może stworzyć nieprzewidziane trudności i to na różnych etapach pracy, a problem musi zostać rozwiązany bez niepotrzebnych przestojów i kosztów. Wykonawcy robią to na swój sposób, za pomocą maszyn, jakie mają do dyspozycji, choć czasem z wykorzystaniem nowych metod, które oprócz rozwiązania problemu, pozwalają na stworzenie nowych źródeł dochodów.

Zobacz także: MB Crusher dla górnictwa

  Czasami klienci nas zaskakują, w jak naprawdę genialny sposób rozwiązują problematyczne sytuacje, używając naszych maszyn w sposób, o jakim nigdy nie myśleliśmy – zwracają uwagę przedstawiciele firmy MB Crusher. 

  Wyburzanie bez zniszczeń

  Na jednym z placów budowy w Japonii, konieczne było zburzenie drewnianego domu bez zniszczenia materiału wykorzystanego do jego budowy. Tradycyjne chwytaki, z kleszczami o trzech zębach, podczas zdejmowania drewnianych elementów rozdrabniają je na małe kawałki i utrudniają przenoszenie. Natomiast, chwytak MB-G900 firmy MB Crusher uchwycił drewniane deski i, nie niszcząc ich, przełożył je z wielką delikatnością i precyzją. Dom został praktycznie rozebrany „kawałek po kawałku”. Prace zostały ukończone szybko, dokładnie i bez zbyt wielu kosztów. 

  W porcie praca nigdy nie ustaje

  Przenieśmy się teraz do portu w stolicy Gwinei - Konakry, w którym co roku przeładowuje się około 2 mln ton towarów. Zaplanowany na 774 mln USD projekt prac, obejmuje m.in. renowację podłoża w obszarze przeładunku i magazynowania kontenerów, niszczonego przez ciągłe magazynowanie bardzo ciężkich materiałów.

  Eliminacja istniejących samoblokujących się bloków betonowych w celu wzmocnienia podłoża i układanie nowych nie jest łatwą rzeczą, przede wszystkim dlatego, że nie można zatrzymać działalności portowej, a zaangażowanie do tego zadania ciężarówek, mających za zadanie usunięcie materiału stworzyłoby jeszcze więcej problemów. „Genialne” rozwiązanie przyjęte na placu budowy polegało na zastosowaniu mobilnej kruszarki MB Crusher BF80.3 - dzięki tej niepozornej maszynie, zwinnej i stosunkowo małej, udało się przekruszyć istniejące bloki na miejscu, redukując je do wielkości frakcji 0-3 cm. Następnie uzyskany materiał wymieszano z istniejącym podłożem, tworząc mieszankę doskonałej jakości, odporną na duże obciążenia. Wszystko na bardzo małej przestrzeni, bez przemieszczania ciężarówek i z ponownym wykorzystywaniem materiału.

  Odnowione piękno 

  Nie od dziś wiadomo, że we włoskim Trentino Alto Adige przywiązuje się dużą wagę do zieleni publicznej. Dzieje się tak nawet z estetycznego punktu widzenia: wszystko jest traktowane w sposób niezwykle szczególny, kwiaty i dekoracje są idealnie ułożone. Jedna z firm zajmująca się kształtowaniem krajobrazu musiała w związku z tym oczyścić naturalne kamienie, zabrudzone ziemią, aby stworzyć klomby, ściany oporowe, ogrodzenia i ozdoby. Jak sprawić, by były użyteczne przy jak najmniejszym zużyciu energii i zasobów? Przyjęte rozwiązanie polegało na wykorzystaniu mobilnego przesiewacza MB-S18 z koszem 80 mm, aby wybrać materiał i oczyścić go w wodoszczelnym pojemniku wypełnionym wodą. Warto zobaczyć uzyskany wynik.

  Do widzenia chwasty

  Na połuniowym wschodzie Francji jedna z dolin górskich została zaatakowana przez roślinę Reynoutria japonica (powszechnie znaną pod nazwą rdestowiec ostrokończysty) - ponad 1000 m² na których zagrożona była różnorodność biologiczna. Jak wyeliminować chwasty bez konieczności sprowadzania ton ziemi na ciężarówkach? Zaproponowany, nowatorski pomysł polegał na użyciu łyżki sortującej MB-HDS320 do zniszczenia kłączy, poprzez ich rozdrabnienie - chodziło bowiem o to, aby powstrzymać ich rozrastanie się. Okazało się, że to prawdziwy sukces, który uratował ten obszar w całkowicie ekologiczny sposób. 

  Tunel w kopalni

  I na koniec jedna z sytuacji, do której doszło w dalekim Meksyku. Oto bowiem w jednej z kopalni w Sinaloa, konieczne było otwarcie nowego tunelu. Potrzebowano do tego maszyny - precyzyjnej, poręcznej i bezpiecznej. Menedżerowie zastanawiali się nad użyciem osprzętu, który nigdy wcześniej nie był używana w kopalni - głowicy urabiającej MB-R900. Zamontowana na koparce Komatsu PC200, otworzyła podziemny tunel z milimetrową precyzją, przy dużej łatwości obsługi i pracy.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Reklama
  Najnowsze artykuły:
  Reklama

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.