[ATB] Technika

Kress 180 APP - lekka o dużych możliwościach

Data publikacji:

Niemiecka firma Kress rozszerzyła swoją ofertę o młotowiertarkę akumulatorową 180 APP – jedną z najlżejszych w klasie 18 V. Urządzenie doskonale sprawdza się w pracach montażowych, dociepleniowych, związanych z elektryką, hydrauliką oraz serwisem.

Ergonomiczny kształt młotowiertarki pozwala na komfortową pracę i minimalizuje zmęczenie. Optymalny zakres obrotów od 0 do 1300 obr./min, regulowany za pomocą wygodnego przycisku, zapewnia bardzo szybkie i wydajne wiercenie otworów w różnych materiałach. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na swobodną pracę także w ciasnych przestrzeniach.

Nad wszystkim czuwa elektronika

Mechanizm udarowy młotowiertarki generuje 5790 udarów na minutę. Po jego wyłączeniu urządzenie sprawdzi się także podczas pracy w drewnie i stali. Obudowa przekładni bardzo dobrze odprowadza ciepło, co przekłada się na większą żywotność urządzenia. Do tego cyfrowy układ, w który wyposażona jest młotowiertarka, pozwala na delikatne rozpoczęcie pracy oraz zapobiega przegrzaniu poprzez odcięcie zasilania w momencie, gdy uzwojenie silnika jest zbyt mocno nagrzane. Układ odpowiedzialny jest także za utrzymywanie obrotów pod obciążeniem, co ma na celu zapewnienie stałej wydajności, czy za monitorowanie konsumpcji prądu z akumulatora, tak aby nie ulegał nadmiernemu rozładowywaniu.

W trzech wariantach

Młotowiertarka 180 APP marki Kress występuje w trzech wersjach: 180 APP 4,2 (masa 2,4 kg) z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 4,2 Ah (czas ładowania 40 min),
180 APP 2,1 (2,1 kg) również z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 2,1 Ah (30 min) oraz 180 APP Basic, bez ładowarki i akumulatorów. Dwie pierwsze wersje prócz pojemności baterii, różnią się masą i wysokością. Trzeci wariant skierowany jest do użytkowników posiadających narzędzia Kress, które są zasilane tymi samymi ogniwami. Urządzenia posiadają automatyczny system SDS-Plus, który pozwala szybko zamontować wiertło na tzw. kliknięcie. Również wyjmowanie wierteł jest bardzo proste i sprowadza się do odciągnięcia tulei uchwytu.
Nad bezpieczeństwem użytkownika czuwa sprzęgło przeciążeniowe, które w przypadku zakleszczenia się wiertła natychmiast odcina napęd, dzięki czemu niwelowane jest m.in. ryzyko zachwiania równowagi (szczególnie na drabinie czy rusztowaniu). Wbudowane w korpus akumulatora diody LED, prócz funkcji oświetleniowej, pokazują poziom energii w ogniwach.

„Full wypas service”

Młotowiertarka 180 APP dostarczana jest w praktycznej walizce, ułatwiającej transport i przechowywanie urządzenia. W zestawie są też dwie baterie 18 V, szybka ładowarka CSL 30 LI, boczna rękojeść, ogranicznik głębokości wiercenia, smar do wierteł oraz zaczep na pasek, umożliwiający odwieszanie narzędzia.

Piotr Skarupa

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.