[ATB] Technika

Krótsze dystanse z MB Crusher

Data publikacji:

Kiedy place budowy zlokalizowane są w odległych rejonach, gdzie często nie ma wszystkiego, co jest potrzebne, w jaki sposób efektywnie ułatwić pracę, zaoszczędzić czas i pieniądze? Jak zrobić to, gdy brakuje dróg, infrastruktury, a nawet siła robocza często ma trudności z dotarciem na plac budowy? Przede wszystkim trzeba dokonać starannego planowania, zwłaszcza pod kątem logistyki, a także użyć takich środków, aby nie marnować zasobów.

    Krótsze dystanse z MB Crusher

Rozwiązaniem jest postępowanie w sposób SMART. Należy upraszczać pracę, aby ograniczyć do minimum ilość odpadów, zużycia i transportu, stosując akcesoria, które usprawniają pracę maszyny i pozwalają odzyskać cały materiał, co skutkuje redukcją liczby ciężarówek i oszczędnością czasu. 

Hotel A 5 w wysokich górach

Transport materiałów budowlanych na szczyt góry nigdy nie jest łatwym zadaniem, jednak wykonawca znalazł sprytne rozwiązanie w postaci łyżki MB Crusher BF80.3, dzięki której przekształcił swoją koparkę Sany SY200C w prawdziwą kruszarkę szczękową. Do produkcji niezbędnego kruszywa ponownie wykorzystano lokalny kamień, eliminując przejazdy ciężarówkami i koszty zakupu nowego materiału. Co prawda dotarcie na szczyt góry jest wyzwaniem, jednak tam gdzie wjeżdża koparka, dotrze także łyżka MB Crusher, bez konieczności organizowania dodatkowego transportu.

Droga na szczyt

Budowa drogi położonej na dużej wysokości wiąże się z szeregiem problemów, począwszy od trudności w znalezieniu niezbędnego materiału po złożoność logistyki. Skuteczną strategią okazał się wybór polegający na zamontowaniu osprzętu MB Crusher na koparce Hyundai R210. Projekt został zrealizowany terminowo i sprostał postawionym przed nim wyzwaniom logistycznym. A warto przy tym dodać, iż kruszarki szczękowe MB Crusher zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić operatorom dostosowanie wielkości kruszonego materiału do specyficznych wymagań projektu.

Praktyczny wybór

Łyżka MB Crusher to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zrewolucjonizuje proces kruszenia materiałów w odległych obszarach, gdzie dostęp do tradycyjnych kruszarek jest ograniczony, kosztowny lub po prostu niepraktyczny. Przede wszystkim pozwala na kruszenie materiałów bezpośrednio na miejscu za pomocą własnej maszyny, eliminuje konieczność transportu materiałów wielkogabarytowych do stacjonarnej kruszarki, zmniejsza koszty operacyjne, czas i zużycie energii oraz pozwala wszystkim operatorom pracować nawet w odległych obszarach. Osprzęt MB Crusher dedykowany jest do każdego rodzaju maszyny nośnej, w tym dla klientów pracujących z ładowarkami, ładowarkami burtowymi i koparko-ładowarkami. Na koniec podkreślmy, iż oprócz korzyści ekonomicznych MB Crusher promuje także zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Kruszenie materiałów na miejscu zmniejsza ruch pojazdów ciężarowych i emisję dwutlenku węgla.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.