Będąca częścią grupy Terex firma EvoQuip wprowadziła do swojej oferty największy dodatek do gamy kruszarek szczękowych. Nowy model Bison to ważąca 34 tony kruszarka, która ma otwór komory szczękowej o wymiarach 1000x600 mm i zapewnia imponującą wydajność do 280 ton na godzinę.
EvoQuip posiada kompleksową ofertę rozwiązań na potrzeby rynków kompaktowego kruszenia i przesiewania w branżach takich jak budownictwo, wydobywanie kamienia, rolnictwo i architektura krajobrazu, recycling, a także wynajem. W swoim portfolio posiada kruszarki szczękowe i udarowe, przesiewacze zgarniające i skośne, a do tego urządzenia transportowe. Większość urządzeń jest przy tym wyposażona w tak ważną dziś telematykę T-Link z dostępnymi opcjami hybrydowymi.
Nowy model Bison 340 jest wysoce wydajną kruszarką szczękową przeznaczoną dla operatorów pracujących w kamieniołomach, rozbiórkach, recyklingu i górnictwie. Wyróżnia ją duża mobilność gąsienic, szybki czas konfiguracji oraz hydrauliczna regulacja ustawień w zależności od charakterystyki danego zadania. W standardowym wyposażeniu kruszarki znajduje się napęd hydrostatyczny, który umożliwia również pracę kruszarki do tyłu. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne do usuwania blokad z komory lub podczas kruszenia materiałów lepkich jak np. asfalt.
Ważnym elementem Bisona jest bardzo wytrzymały, odporny na zużycie lej zasypowy. Agresywnemu działaniu w procesie kruszenia towarzyszy wysokoobrotowa szczęka, która ułatwia przedostawanie się materiału do komory kruszenia. W połączeniu z hydrostatyczną możliwością działania kruszarki do tyłu, Bison 340 zapewnia wysoką wydajność i minimalny czas przestojów. Mocny i jednocześnie ekonomiczny układ napędowy kruszarki plus niskie obroty silnika umożliwiają pracę przy zmniejszonym zużyciu paliwa. Podobnie jak cała seria od EvoQuip, model Bison 340 jest kompaktowy i łatwy w transporcie z miejsca na miejsce, co znacząco ułatwia procesy logistyczne.
Wszystkie kruszarki szczękowe Bison są standardowo wyposażone w system telematyczny T-Link, który dostarcza w czasie rzeczywistym newralgiczne informacje na temat parametrów pracy maszyny. W ten to sposób pozwala na skuteczne zarządzanie kruszarką dla maksymalizacji jej produktywności. Dostęp do pozyskiwanych informacji takich jak dane o lokalizacji, zużyciu paliwa, tonażu, wskaźnikach zużycia i godzinach pracy oraz wielu innych, jest możliwy z poziomu tabletu lub smartfona poprzez łączność internetową.
eRobocze Show. Weekend pełen atrakcji
Obecnie maszyny z serii G2700 i G2200 są już w 100% napędzane elektrycznie.
Elektryczne ładowarki Tobroco-Giant na topie
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę