[ATB] Aktualności TerexKruszarki

Kruszarka szczękowa EvoQuip Bison

Data publikacji:
Kruszarka szczękowa EvoQuip Bison

Będąca częścią grupy Terex firma EvoQuip wprowadziła do swojej oferty największy dodatek do gamy kruszarek szczękowych. Nowy model Bison to ważąca 34 tony kruszarka, która ma otwór komory szczękowej o wymiarach 1000x600 mm i zapewnia imponującą wydajność do 280 ton na godzinę.

EvoQuip posiada kompleksową ofertę rozwiązań na potrzeby rynków kompaktowego kruszenia i przesiewania w  branżach takich jak budownictwo, wydobywanie kamienia, rolnictwo i architektura krajobrazu, recycling, a także wynajem. W swoim portfolio posiada kruszarki szczękowe i udarowe, przesiewacze zgarniające i skośne, a do tego urządzenia transportowe. Większość urządzeń jest przy tym wyposażona w tak ważną dziś telematykę T-Link z dostępnymi opcjami hybrydowymi.

Wytrzymała i wydajna konstrukcja

Nowy model Bison 340 jest wysoce wydajną kruszarką szczękową przeznaczoną dla operatorów pracujących w kamieniołomach, rozbiórkach, recyklingu i górnictwie. Wyróżnia ją duża mobilność gąsienic, szybki czas konfiguracji oraz hydrauliczna regulacja ustawień w zależności od charakterystyki danego zadania. W standardowym wyposażeniu kruszarki znajduje się napęd hydrostatyczny, który umożliwia również  pracę kruszarki do tyłu. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne do usuwania blokad z komory lub podczas kruszenia materiałów lepkich  jak np. asfalt.

Ważnym elementem Bisona jest bardzo wytrzymały, odporny na zużycie lej zasypowy. Agresywnemu działaniu  w procesie kruszenia towarzyszy wysokoobrotowa szczęka, która ułatwia przedostawanie się materiału do komory kruszenia. W połączeniu z hydrostatyczną możliwością działania kruszarki do tyłu, Bison 340 zapewnia wysoką wydajność i minimalny czas przestojów. Mocny i jednocześnie ekonomiczny układ napędowy kruszarki plus niskie obroty silnika umożliwiają pracę przy zmniejszonym zużyciu paliwa. Podobnie jak cała seria od EvoQuip, model  Bison 340 jest kompaktowy i łatwy w transporcie z miejsca na miejsce, co znacząco ułatwia procesy logistyczne.

Pełen nadzór procesów

Wszystkie kruszarki szczękowe Bison są standardowo wyposażone w system telematyczny T-Link, który dostarcza w czasie rzeczywistym newralgiczne informacje na temat parametrów pracy maszyny. W ten to sposób pozwala na skuteczne zarządzanie kruszarką dla maksymalizacji jej produktywności. Dostęp do pozyskiwanych informacji takich jak dane o lokalizacji, zużyciu paliwa, tonażu, wskaźnikach zużycia i godzinach pracy oraz wielu innych, jest możliwy z poziomu tabletu lub smartfona poprzez łączność internetową. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.