[ATB] Aktualności SaMASZ

Kształcenie przyszłych pracowników

Data publikacji:

Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie współpracy z przyszłym pracodawcą? Zarówno z perspektywy ucznia lub studenta czy firmy, wydaje się, iż są to praktyki zawodowe, które można odbyć w trakcie nauki. Z narzędzi tego typu chętnie korzystają producenci maszyn, co ważne jednak - jak w przypadku znanych w branży przedsiębiorstw z Podlasia - SaMASZ czy Jazon, nie ograniczający się wyłącznie do płatnych praktyk.

Właśnie przedsiębiorstwa z woj. podlaskiego, które zrzeszone są w Klastrze Obróbki Metali ponownie porozumiały się ze Branżową Szkołą Pierwszego Stopnia nr 10 w Białymstoku. Na mocy tego porozumienia, w którym biorą udział również firmy: Jazon z Białegostoku i SaMASZ położonego nieopodal Zabłudowa, zorganizowane zostaną nowe kierunki nauki, a także praktyki dla młodzieży szkolnej. Na wniosek podlaskich przedsiębiorców, od września młodzież rozpocznie naukę zawodów: mechatronik (po raz drugi z rzędu), operator obrabiarek, magazynier - logistyk i elektronik.
Wicedyrektorka Branżowej Szkoły Pierwszego Stopnia nr 10 w Białymstoku Agnieszka Guzik podkreśla, że praktyczna nauka zawodu daje dodatkowe możliwości i nie zamyka drogi do dalszego kształcenia, ponieważ uczniowie mogą dzięki niej już pracować, ale też kontynuować edukację.

– Mówią, że o takim kieszonkowym mogliby tylko pomarzyć, a tu mają pieniądze co miesiąc na koncie i jeszcze uczą się zawodu. Z pewnością również ich to dyscyplinuje, pilnują, aby mieć sto procent obecności na zajęciach praktycznych – przyznaje wicedyrektorka.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 06/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.