[ATB] Technika

Kubota - Łatwiej i wydajniej z minikoparką KX037-4

Data publikacji:

Konstruktorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni z najwyższą starannością dbają o zaspokojenie potrzeb przyszłych użytkowników sprzętu marki Kubota, która słynie z wieloletniej niezawodności i wysokiej jakości produkowanych maszyn. Podczas najbliższych targów Bauma w Monachium Kubota zaprezentuje wersję nowej, udoskonalonej minikoparki KX037-4. Minikoparka KX037-4 zastępuje dotychczasowy model KX101-3a4, oferując wiele udoskonalonych funkcji, które zwiększają codzienną wydajność, łatwość użytkowania i są zgodne z obowiązującymi przepisami. 3,7-tonowa maszyna jest już dostępna u dilerów Kubota w Europie od stycznia 2019 r.

Bezpieczniej

Minikoparkę KX037-4 standardowo wyposażono w liczne funkcje zabezpieczeń. Nowością są 4 górne punkty mocowania ramy w celu bezpiecznego transportu maszyny. Nowy model posiada również system bezpiecznego rozruchu silnika Kuboty, blokadę hydrauliczną po lewej stronie pulpitu sterowniczego oraz opcjonalne zawory bezpieczeństwa wysięgnika, ramienia i lemiesza. Sygnalizator poziomu paliwa w zbiorniku ostrzega operatora o możliwości przepełnienia zbiornika paliwa, zapobiegając stratom paliwa i szkodom dla środowiska. Producent nie zapomniał o wygodzie serwisowania. Czynności ułatwiają duże, otwierane osłony, umożliwiające dobry dostęp w celu rutynowej konserwacji. Ponadto minikoparka KX037-4 jest chroniona przez ceniony system antykradzieżowy Kuboty, montowany standardowo.

Wygodniej

Wprowadzono też wiele ulepszeń w zakresie komfortu pracy operatorów, w tym przestronniejszą kabinę z większą przestrzenią na nogi, nową konfigurację drzwi - o około 40% szersze niż w poprzednim modelu KX101-3a4, oferując tym samym lepszy dostęp. Standardowo regulowany fotel pozwala na wielogodzinną pracę operatora. Czytelny, intuicyjny panel LCD w kabinie umożliwia łatwe monitorowanie stanu maszyny przez cały czas. Jednostka napędowa zasilana silnikiem Kubota o mocy 17,8 kW gotowym do pracy w trybie Stage V zapewnia, oszczędność paliwa i niską emisję spalin.

Bezproblemowa obsługa

Minikoparkę standardowo wyposażono w funkcję Auto-Shift, zapewniającą automatyczny dobór biegu do obciążenia i Auto-Idle automatycznie obniżającą obroty silnika do biegu jałowego w przypadku wystąpienia kilkusekundowej bezczynności. Te udogodnienia gwarantują płynniejszą pracę podczas spychania i skręcania, jak i mniejsze zużycie paliwa przy niższym poziomie hałasu i emisji. Do seryjnego wyposażenia minikoparki KX037-4 należy również instalacja hydrauliczna Aux 1 na ramieniu (o 12% większym przepływie niż w poprzednim modelu) - instalacja Aux 2 jest dostępna jako opcja. Ponadto wydajna hydraulika umożliwia płynną, zsynchronizowaną pracę wysięgnika, ramienia i łyżki, co zapewnia wysoką produktywność.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.