[ATB] Nowości

Kubota U36-4 - Premiera w klasie 3,5 tony

Data publikacji:

W nowy sezon firma Kubota weszła z nowymi minikoparkami, prezentowanymi po raz pierwszy jesienią 2017 r. Jedną z nich jest interesujący model U36-4, reprezentujący klasę 3,5 t - będący następcą koparki U35-4. Nowa minikoparka oferuje operatorowi bardzo dobre warunki pracy, co jest w dużej mierze zasługą bardzo przestronnej kabiny - taką samą posiadają znacznie większe modele U48-4 i U55-4. 

 

Skoro mówimy już o „królestwie” operatora, to należy zwrócić uwagę, iż kabina ROPS/OPG/TOPS wyposażona jest w ergonomiczny, komfortowy fotel, nowo zaprojektowany system cyrkulacji powietrza, ale przede wszystkim łatwo dostępne dźwignie i przełączniki oraz bardzo czytelny cyfrowy wyświetlacz. Oczywiście do tego trzeba dodać duże panoramiczne okna zapewniające bardzo dobrą widoczność na obszar roboczy. 

Sprawdzone rozwiązania

Minikoparka U36-4 jest wprost stworzona do pracy na bardzo ograniczonej powierzchni - obrys minikoparki nie wychodzi poza obrys gąsienic maszyny. Nowy model napędzany jest 3-cylindrowym „dieslem” Kubota o mocy 17,8 kW/24,2 KM (funkcja Auto Idling - przechodzenie na wolne obroty po ponad 4-sekundowej bezczynności maszyny) i oferuje siłę odspajania gruntu na łyżce 30 kN oraz na ramieniu 17,1 kN, oraz maksymalną głębokość kopania 3,15 m (ramię standardowe 1525 mm). Duży obszar roboczy zapewnia przesuw boczny wysięgnika w zakresie 63/63,5 cm (lewo/prawo) oraz możliwość jego skręcania o kąt 69/48° (lewo/prawo). Dobre parametry zapewnia wydajna hydraulika (możliwość zaprogramowania do 5 różnych prędkości przepływu oleju), zasilająca także układ jazdy, o prędkości zmienianej w zakresach do 3 oraz 4,6 km/h. Poruszanie się w trudnych warunkach czy też spychanie lemieszem ułatwia funkcja Auto-shift, automatycznie redukująca zakres przy wzroście obciążenia. 
Warto zwrócić uwagę, iż koparkę U36-4 charakteryzuje solidna, przemyślana konstrukcja, gwarantująca łatwy dostęp do wszystkich elementów wymagających serwisowania, a także chroniąca wrażliwe podzespoły. Dobre jest też wyposażenie standardowe, obejmujące m.in. dodatkową linię hydrauliczną do pracy z młotem czy świdrem, z opatentowaną funkcją przełączania z jedno- na dwukierunkową, oraz specjalny system antykradzieżowy z programowanym kluczykiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.