Kubota - Uniwersalna ośmiotonowa KX080-4

Data publikacji:

W klasie 8 ton, firma Kubota ma do zaoferowania interesujący model KX080-4, który wyróżnia się wysoką wydajnością i funkcjonalnością. Koparka zwraca uwagę zwłaszcza dużą siłą kopania oraz bardzo przestronną i wygodną kabiną.

Niewątpliwymi atutami maszyny o masie operacyjnej 8,27-8,77 t są: spełniający normę emisji spalin Stage IV oszczędny i trwały silnik Kubota o mocy 47,8 kW/65 KM (EGR+DPF, system ECO Plus, zapewniający oszczędność paliwa, gdy niepotrzebna jest pełna moc), składający się z trzech pomp wydajny układ hydrauliczny Load Sensing czy też hydrostatyczny napęd, który zapewnia dużą prędkość jazdy (maks. do 4,9 km/h). Siła odspajania na łyżce sięga 65,2 kN, a na ramieniu 38,1 kN. Koparka KX080-4 kopie na maksymalnie 4,6 m; wysokość wysypu wynosi 5,25 m (z podwójnym łamanym ramieniem - 6,21 m).
Podobnie jak pozostałe koparki Kubota, również KX080-4 wyposażono w szereg rozwiązań charakterystycznych dla pojazdów tej marki, m.in. w tulejowane główne sworznie obniżające koszty eksploatacji czy w bardzo solidne gąsienice (szerokość 450 mm). Stosowane są w nich podwójne rolki, zwiększające stabilność koparki i żywotność gąsienic, a także koła napędowe zazębiające się z każdym zębem gąsienicy, co w istotny sposób wpływa na zmniejszenie wibracji podczas jazdy.

Obsługa bez problemów

Efektywną i bezpieczną pracę wspiera wyposażenie obejmujące m.in. dwa dodatkowe obwody hydrauliczne na ramieniu, szybkozłącze do montażu łyżki czy reflektory robocze (2 przy kabinie i 1 na wysięgniku). Warto jednak również zwrócić uwagę m.in. na komfortowe warunki pracy, będące zasługą m.in. bardzo przestronnej, bezpiecznej (ROPS/FOPS) kabiny z obfitymi przeszkleniami, dużą ilością miejsca na nogi czy amortyzowanym fotelem Deluxe z podłokietnikami, a także z wielofunkcyjnymi dżojstikami ze sterowaniem proporcjonalnym do obsługi maszyny. Z myślą o użytkowniku konstruktorzy Kuboty zaopatrzyli koparkę w oszczędzającą paliwo funkcję Auto Idling (przechodzenia na wolne obroty) czy opatentowany system Auto-Shift, zapewniający automatyczny dobór biegu do obciążenia, co pozwala wyrównywać teren „skarpówką” bądź lemieszem z większą wydajnością. Podobnie jak inne maszyny tej marki, również model KX080-4 wyposażony jest we wbudowany oryginalny system antykradzieżowy z immobilizerem, z programowanym kluczykiem.
Producent nie zapomniał również o wygodzie konserwowania i serwisowania oferowanego sprzętu. Czynności robocze w tym zakresie ułatwiają chociażby dwuczęściowe węże hydrauliczne lemiesza spychającego, co pozwala skrócić czas ich wymiany o nawet 60%. W pracy i serwisowaniu pomocny jest także obsługiwany intuicyjnie panel z czytelnym wyświetlaczem, oferujący również funkcje diagnostyczne.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.