[ATB] Technika Kubota budowlane

Kubota uruchomiła nowy portal telematyczny

Data publikacji:
Kubota uruchomiła nowy portal telematyczny

Renomowany producent minikoparek - firma Kubota uruchomiła nowy portal telematyczny, aby pomóc operatorom sprzętu budowlanego zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo maszyn. Portal „Kubota Tracking System” pozwala użytkownikom być na bieżąco z maszynami KX080-4a2 w ich flocie, a dostęp do niego można uzyskać za pośrednictwem komputera, laptopa, tabletu lub smartfona, co oznacza, że dane z floty Kubota można zobaczyć w dowolnym miejscu i czasie.

 

Wraz ze wzrostem kosztów w innych obszarach budownictwa, staramy się opracować nowe sposoby, aby pomóc użytkownikom maszyn Kubota zrozumieć, gdzie można dokonać oszczędności i zwiększyć wydajność – mówi Rob White, odpowiedzialny za segment maszyn budowanych w Kubota UK. – Nasz Kubota Tracking System, który jest wprowadzany w modelu KX080-4a2, początkowo zapewnia operatorom dostęp do wszystkich danych z ich maszyn za pomocą jednego przycisku, co pozwala im na podejmowanie świadomych decyzji. Obejmuje to rozwiązania dotyczące czasu serwisowania i ruchu floty, wraz z dodatkowymi korzyściami, takimi jak zwiększona widoczność maszyn, która pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa – dodaje.

Sojusznik dla użytkownika

Intuicyjny i przyjazny dla użytkownika portal udostępnia informacje, które pomagają użytkownikom uzyskać dostęp do parametrów wydajności operacyjnej i rozważyć decyzje dotyczące zarządzania. Rozwiązanie to zapewnia również wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ właściciele maszyn mogą zobaczyć ich lokalizacje poprzez śledzenie za pomocą GPS, co pozwala skutecznie nadzorować ruch każdej koparki KX080-4a2. Ponadto dostępny jest geofencing, który pozwala użytkownikom wyznaczyć określone obszary użytkowania dla każdej maszyny. Co oczywiste, system Kuboty powiadamia użytkownika, jeśli maszyna opuści ten obszar.

To nie wszystko, gdyż Kubota Tracking System generuje alerty, które pokazują usterki maszyny, umożliwiając szybką reakcję i rozwiązanie problemu, co minimalizuje wszelkie przestoje. Zwiększona produktywność parku maszynowego jest możliwa do osiągnięcia dzięki stałemu przeglądowi i analizie parametrów części wymiennych w czasie rzeczywistym, takich jak tempo pracy maszyny, czas pracy, rzeczywiste działanie, stopień wykorzystania (w procentach), czas pracy na biegu jałowym, historia regeneracji DPF, temperatura wody i oleju oraz zużycie paliwa. – Posiadanie dostępu do wszystkich tych danych w czasie rzeczywistym daje właścicielom koparek Kubota możliwość rzeczywistego usprawnienia procesów i płynnego dostosowania się do wszystkich sytuacji – podsumowuje Rob White.

Dla zapewnienia najwyższego spokoju ducha właściciela sprzętu, Kubota oferuje również 5-letnią rozszerzoną gwarancję na swoje maszyny w ramach programu Kubota Care. Oferta ta zapewnia, że maszyna jest zabezpieczona przed nieprzewidzianymi, rozległymi kosztami napraw w ciągu pierwszych 5 lat eksploatacji. Co więcej, Kubota Care może być dostosowany do dokładnych wymagań operatorów, pozwalając im decydować o wykorzystaniu godzin serwisowych i płacić tylko za te godziny, z których korzystają.
Portal Kubota Tracking System jest obecnie dostępny w standardzie we wszystkich koparkach Kubota KX080-4a2, a w przyszłości będzie rozwijany w całej gamie maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.