Kubota Wszechstronność w każdym calu

Data publikacji:

W segmencie minikoparek o masie do 2 ton firma Kubota ma do zaoferowania m.in. udany model KX019-4, który wyróżnia się m.in. dobrze wyważonym ramieniem i łyżką o dużej sile kopania, a także bardzo komfortowymi warunkami pracy, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko w sektorze budownictwa, ale również w zadaniach realizowanych przez sektor komunalny czy nawet w rolnictwie.

Co oczywiste, atutem maszyny są: sprawdzony, oszczędny i trwały 3-cylindrowy silnik Kubota o pojemności niespełna 0,9 l czy szereg rozwiązań technicznych charakteryzujących inne maszyny tej marki. Wśród nich należy zwrócić uwagę m.in. na bardzo solidne gąsienice, w których zastosowano podwójne rolki, zwiększające stabilność koparki i żywotność samych gąsienic. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia oryginalny system antykradzieżowy Anti Theft, który zabezpiecza maszynę przed nieuprawnionym uruchomieniem i kradzieżą (immobilizer).

Komfortowo i efektywnie

Jednym ze znaków rozpoznawczych minikoparki KX019-4, podobnie jak innych maszyn tej marki, są komfortowe warunki pracy, będące m.in. zasługą najprzestronniejszej w klasie, bezpiecznej (ROPS/FOPS) kabiny zapewniającej dużą ilość miejsca na nogi. W kabinie nie mogło rzecz jasna zabraknąć miejsca na amortyzowany fotel z podłokietnikami oraz przyjazny dla użytkownika kokpit z panelem sterowania, oferującym również funkcje diagnostyczne. Plusem jest także zintegrowana w prawym dżojstiku funkcja regulacji maksymalnego przepływu hydrauliki dodatkowej, co ułatwia pracę z osprzętem roboczym, takim jak chwytaki, młoty, zamiatarki czy wiertnice. Pracę ułatwia również opatentowany system Auto-Shift, który zapewnia automatyczny dobór biegu do obciążenia. Wspomnieć należy również, iż konstruktorzy Kuboty nie zapomnieli o ułatwieniach w konserwacji i serwisowaniu koparki KX019-4 (łatwy dostęp do punktów serwisowych).
Efektywną i bezpieczną pracę wspiera wyposażenie standardowe, w skład którego wchodzą m.in. rozsuwane gąsienice (szerokość 230 mm) w zakresie 0,99-1,3 m, dodatkowy obwód hydrauliczny na ramieniu, szybkozłącze, a także reflektory robocze (2 przy kabinie i 1 przy wysięgniku).

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.