[ATB] Nowości

Kubota - Wszędzie tam gdzie ciasno

Data publikacji:

Specjalizujący się w segmencie maszyn kompaktowych koncern Kubota ma wiele do zaproponowania również w zakresie miniwozideł gąsienicowych. Na bieżący sezon przygotował pełną serię maszyn tego typu, wśród której są też nowe modele KC70H-4, KC110HR-4 i KC250HR-4, prezentowane podczas targów Bauma.

Wśród miniwozideł gąsienicowych Kuboty podstawowym modelem jest KC70H-4 o masie roboczej 580 kg, który daje możliwość przewożenia 700 kg ładunku (objętość 0,34 m³). Maszyna napędzana sprawdzonym, ekonomicznym, firmowym silnikiem o mocy 7,1 kW/9,4 KM dostępna jest w 4 nowych wersjach - z hydraulicznie regulowanym podwoziem, w wersji samozaładowczej czy z wysokim zrzutem. Model KC70H-4, który może się poruszać z prędkością do 3,8 km/h, sprawdzi się szczególnie w ciasnych pomieszczeniach - dzięki podwoziu o szerokości ok. 76 cm skutecznie transportuje materiał przez bramy i drzwi. Przydatna przy tym okazuje się cięższa o 80 kg wersja KC70HV-4, w której podwozie można rozszerzyć do 106 cm, dzięki czemu maszyna zachowuje bardzo dobrą stabilność we wszystkich warunkach terenowych. Z kolei wariant KC70VHD-4, z wysokim zrzutem (wysokość 1,35 m, maksymalny kąt zsuwania - 85°) i regulowanym podwoziem (masa 740 kg, maksymalna ładowność - 550 kg, objętość ładunku 0,29 m³) wyposażony jest w dodatkowy system bezpieczeństwa, który uruchamia się podczas korzystania z funkcji podnoszenia, ostrzega operatora dźwiękowo i zabezpiecza maszynę przed zbyt dużym przechyleniem. Z kolei modele KC70SL-4/KC70VSL-4 (masa robocza od 655 do 735 kg) dostępne są z funkcją samozaładowczą i hydraulicznie regulowanym podwoziem oraz wyposażone w znane z koparek kompaktowych gąsienice gumowe.

Transport w każdych warunkach

Nowe miniwozidło gąsienicowe KC110HR-4 o masie roboczej 960 kg (możliwość załadunku 1000 kg), z silnikiem o mocy 11,8 kW/15,7 KM, wyposażone jest w dwubiegową przekładnię pozwalającą się poruszać z prędkością do 5 km/h. W połączeniu z automatyczną zmianą biegów, KC110HR-4 oferuje maksymalną siłę pociągową w trudnych warunkach lub podczas zawracania w miejscu. Ten system zapewnia operatorowi odpowiednią wydajność jazdy we wszystkich sytuacjach roboczych. Wśród innych cech charakterystycznych warto wymienić ułatwiający opróżnianie z ładunku kąt wysypu na poziomie 88°, a także możliwość obrotu wanny o 180°, co pozwala bezproblemowo zasypywać wykopy w miejscach o ograniczonej przestrzeni.
Największe możliwości działania - znaczone maksymalną ładownością 2500 kg i możliwością poruszania się z prędkością 11 km/h (przekładnia hydrostatyczna, układ przeniesienia napędu HST) - daje model KC250HR-4, sprawdzający się dzięki wyjątkowo solidnemu podwoziu w różnych warunkach terenowych. Chłodzony wodą silnik wysokoprężny Kubota zapewnia dużą prędkość obrotową, zwiększoną moc wynoszącą 33,4 kW/45,5 KM i optymalną oszczędność paliwa, co wpływa na zminimalizowanie kosztów operacyjnych. Generuje również czystsze spaliny, niskie wibracje i hałas. Miniwozidło KC250HR-4 może z łatwością ominąć przeszkody, dopuszczalne nachylenie to 25° i prześwit ok. 33 cm.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.