[ATB] Aktualności

Kuhn - Agri-Longer GII z mechanicznym systemem zabezpieczającym

Data publikacji:

Od 1 września 2019 r. seria kosiarek na wysięgniku Agri-Longer GII z mechanicznym systemem zabezpieczającym zastąpiła wszystkie oferowane w tej kategorii maszyn modele.

W przypadku docenianej od 2003 r. za swoje wyjątkowe cechy i zapewniającą uniwersalność kinematykę serii Agri-Longer konieczne było zapewnienie większej mocy, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom w tym zakresie.

Serię Agri-Longer GII z mechanicznym systemem zabezpieczającym tworzą dwa modele o zasięgu w pionie wynoszącym 4,2 m w przypadku modelu 4245 M i 4,7 m w przypadku wersji 4745 M. Przeznaczona m.in. służb komunalnych działających w niewielkich gminach seria Agri-Longer GII charakteryzuje się zapewniającą wszechstronne zastosowanie kinematyką ruchu, konstrukcją ramienia spotykaną w profesjonalnych maszynach, a także bardzo dobrą wydajnością.

Wszechstronne zastosowanie

Modele z serii Agri-Longer GII z mechanicznym systemem zabezpieczającym maszyny na wysięgniku pozwalają na pracę elementu rozdrabniającego w znacznej odległości od ciągnika. Seria ta łączy rozwiązania przyjazne dla użytkownika i wszechstronność dzięki głowicy o zakresie obrotu 220° przeznaczonej do koszenia górnej części żywopłotów i rowów, siłownikowi wysięgnika zewnętrznego umieszczonemu nad ramieniem, możliwości pracy za kołem traktora w przypadku wąskich ścieżek i kompaktowej ramie umożliwiającej w pełni bezpieczny przewóz.

Wyjątkowe cechy

Maszyny z serii Agri-Longer GII z mechanicznym systemem bezpieczeństwa wyróżniają się na tle konkurencyjnych maszyn w tej kategorii. Modele te standardowo wyposażono w chłodzoną powietrzem chłodnicę zapewniającą wysoką wydajność układu hydraulicznego podczas długich dni koszenia. Maszyny zalecane są do pracy w zakresie do 250 h w ciągu roku. Posiadają także wiele praktycznych funkcji, w tym zderzak z wbudowanym oświetleniem, w pełni osłonięte podzespoły hydrauliczne, całkowicie zabezpieczone giętkie przewody hydrauliczne na ramieniu, hydropneumatyczne zawieszenie ramienia, pozycję pływającą głowicy, rotor z możliwością obrotu w dwóch kierunkach i system zabezpieczający w postaci cięgła wahliwego.

Wzmocniona konstrukcja ramienia

Podobnie jak w przypadku przeznaczonych do profesjonalnych zastosowań maszyn Kuhn, ramię w modelach Agri-Longer GII posiada konstrukcję spawaną. Przekrój dostosowuje układ konstrukcji do obszarów ramienia, na które oddziałuje największy nacisk. Konstrukcja ramienia wykonana ze stali o wyjątkowo wysokiej wytrzymałości gwarantuje długi okres eksploatacji.

Wydajne rozwiązania

Dzięki rotorowi o mocy 40 KM i długości 1 m maszyny z serii Agri-Longer GII potrafią rozdrobnić gęsty materiał. Użytkownicy mogą wybierać spośród dwóch typów sterowników: zdalnych sterowników przewodowych (modele T) lub dżojstików elektrycznych (modele E). Konstrukcja głowicy umożliwia zmianę kierunku pracy rotora, aby zmniejszyć zużycie bijaków i wydłużyć okres eksploatacji. Wałek kopiujący o dużej średnicy (133 mm) obraca się płynnie podczas przejazdu po poboczach i obrzeżach. Maszyna wyposażona jest w napęd bezpośredni na rotor. Natomiast silnik hydrauliczny, który odpowiada za napęd, posiada osłonę. Kosiarki firmy Kuhn mogą pracować również z obcinaczem gałęzi lub piłą tarczową.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.