Kuhn - Paryska nowość Spring Longer S 1670 RTR

Data publikacji:

Podczas tegorocznych, 78. już targów SIMA, które odbyły się w lutym w podparyskim parku ekspozycyjnym Nord Villepinte, firma Kuhn przedstawiła swoją kosiarkę do poboczy Spring Longer S 1670 RTR.

Kosiarka do poboczy Spring Longer S 1670 RTR dedykowana jest do prac służb komunalnych w zakresie koszenia terenów zielonych, poboczy, nasypów czy przycinania żywopłotów. Ma niewielkie zapotrzebowanie na moc, wynoszące 70 KM i może być montowana z przodu lub z tyłu ciągnika. Zmiana ustawienia maszyny wymaga kilku minut, ponadto może ona współpracować w zestawie z kosiarką wysięgnikową.

Prezentowana kosiarka posiada funkcję hydraulicznego bocznego przesunięcia o 580 mm, do koszenia ścieżek i poboczy dróg oraz funkcję przesunięcia o 600 mm w płaszczyźnie pionowej, co umożliwia koszenie powyżej poziomu drogi. Kosiarka S 1670 umożliwia dokładne, a jednocześnie efektywne koszenie, ponadto zapewnia duży zakres pracy wynoszący od -55° do +90°. Dzięki automatycznej kompensacji zespół koszący z łatwością dopasowuje się do zróżnicowanego ukształtowania terenu: kąt roboczy, przesunięcie poziome i pionowe.

Standardowe wyposażenie maszyny obejmuje hydrauliczny system zabezpieczenia najazdowego Non-Stop z automatycznym powrotem do pozycji roboczej. Podczas napotkania przeszkody zespół koszący ma możliwość wychylenia się o 720 mm do tyłu, a po jej ominięciu automatycznie powraca do pozycji wyjściowej. Zainstalowany w kosiarce rotor ma średnicę 425 mm i jest wyposażony w 42 przegubowe noże bijakowe. Duża liczba elementów roboczych umożliwia wydajne pobieranie i cięcie materiału roślinnego na drobne kawałki.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.