[ATB] Nowości Kuhn komunalne

Kuhn Pro Lonfer GII. Inteligencja na rzecz wygody i ergonomii

Data publikacji:
Skuteczne i komfortowe koszenie z profesjonalną kosiarką wysięgnikową Pro Lonfer GII.

Skuteczne i komfortowe koszenie z profesjonalną kosiarką wysięgnikową Pro Lonfer GII.

Oferta asortymentowa firmy Kuhn rozszerza się o nową serię profesjonalnych kosiarek wysięgnikowych Pro Lonfer GII, która składa się z 11 modeli, wyposażonych w rotor o mocy 80 KM. Seria Pro Longer dostępna jest w kilku wersjach wysięgnika o zasięgu poziomym od 5,10  do 7,40 m i dedykowana jest dla podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie dróg  w tym firm świadczących usługi komunalne, gmin i samorządów. 

     
Seria kosiarek wysięgnikowych Pro Longer zdobyła już uznanie na rynku. Maszyny te w zależności od potrzeb można wyposażyć w ramię proste, wyprzedzające OptiVew, prowadzące MaxiView lub teleskopowe. W standardowym wyposażeniu są rama szybko sprzęgająca Stabi-Link, opatentowany napęd rotora MecaDrive z kołami zębatymi zamiast tradycyjnego systemu pasowego, a także łatwy w montażu/demontażu rotor z  nożami Fast Fit. Modele z roku 2023 doposażono w nowe sterowanie, funkcję e-Assist oraz opcję Motion-Head 90 dla zapewnienia jeszcze większej ergonomii i komfortu prowadzenia.

Ergonomia sterowania i komfort prowadzenia

Nowy dżojstik sterujący Ergonomics wyróżnia dostosowana do anatomii i fizjonomii ręki, opatentowana geometria ruchów. Podstawa joysticka jest regulowana, przez co umożliwia dopasowanie do indywidualnej budowy ręki operatora. Wszystkie ruchy kosiarki stanowią teraz naturalne przedłużenie ruchów operatora poruszającego dżojstikiem. 

Standardowe wyposażenie joysticka obejmuje czterofunkcyjne, elektryczne sterowanie proporcjonalne ramienia, w tym ramienia głównego, zewnętrznego, przegubu oraz pozycji głowicy realizowanej w dwóch kierunkach w górę lub w dół. Takie rozwiązanie sprawia, że ruchy maszyny są bardziej precyzyjne, ponadto ich prędkość można dostosować do niezbędnej dokładności podczas wykonywanego danego zadania, np. przycinania gałęzi z użyciem piły. Rozstawienie przycisków na dżojstiku umożliwia korzystanie z czterech funkcji jednocześnie. Amplitudę ruchów zaprojektowano natomiast w taki sposób, aby zmniejszając obciążenie przedramienia tym samym zapewnić operatorowi wygodę podczas długich godzin ciągłej pracy. Kompaktowy dżojstik Ergonomics można w razie potrzeby odłączyć od  pulpitu sterowniczego i zamontować go do dowolnej przestrzeni w kabinie.

Funkcje wspomagające pracę operatora

Funkcja e-Assist to wspomaganie jazdy kosiarki poprzez połączenie siłowników hydraulicznych ramienia z inteligentnym, elektronicznym sterowaniem. To z kolei pozwala na zaimplementowanie szerokiej gamy automatycznych funkcji takich jak np. utrzymanie stałego kąta głowicy tnącej, i to bez względu na zasięg ramienia.  W trakcie przycinania gałęzi w sekcjach pionowych lub poziomych, ruchy tworzą wówczas równoległobok, zwiększając skutecznie jakość cięcia oraz szybkość roboczą.

W wersji podstawowej wszystkie głowice kosiarek z serii Longer zginają się do 240° w linii ciągłej zespołu ramię główne - ramię zewnętrzne, w opcji można doposażyć kosiarkę w nowe urządzenie Motion-HEAD 90. Zapewnia ono dodatkowe zginanie w płaszczyźnie prostopadłej do osi ramię główne - ramię zewnętrzne, co w przypadku wykaszania zarośli lub przycinania gałęzi przy wąskich ścieżkach, pozwala na pracę pod kątem 90° względem kierunku jazdy. Nie ma więc potrzeby cofania ramienia kosiarki do żywopłotu i uciążliwego, wielokrotnego manewrowania w trudno dostępnej przestrzeni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.