[ATB] Budownictwo

Kwieciński: nowe standardy w budownictwie mieszkaniowym

Data publikacji:

Wprowadzamy nowe standardy w budownictwie mieszkaniowym - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak przypominał, działa już specustawa mieszkaniowa, a resort pracuje nad nowymi zasadami budowania, które zapewnią m.in. korytarze napowietrzające miasta.

Pan Kwieciński stwierdził, że tereny zagospodarowywane w ramach specustawy mieszkaniowej muszą spełniać wyższe niż w przypadku warunków zabudowy standardy.

Jak dodał, dotyczy to zarówno terenów rolnych, poprzemysłowych czy też pokolejowych - jeżeli one będą wykorzystywane na bazie tej ustawy pod dotyczą m.in. "dostępu do komunikacji, do ośrodków zdrowia i edukacji, również do terenów rekreacyjnych".

Chcemy zapobiegać chaotycznemu rozlewaniu się miast. Chcemy zapewnić lepsze standardy, żeby na przykład w miastach mogło swobodnie przepływać powietrze

Pan Kwieciński dodał, że będzie to miało wpływ na napowietrzanie miast - ważne dla zapobiegania smogowi.

W tej chwili jako ministerstwo pracujemy nad nowymi zasadami dotyczącymi urbanistyki, planowania i realizacji procesów inwestycyjnych, które pozwolą na wprowadzenie nowych standardów

Źródło: PAP

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.