Ładowarka Case 1021G

Data publikacji:

Ładowarka Case 1021G wyposażona jest w 6 - cylindrowy silnik Cursor 9 firmy FPT Industrial o mocy 320 KM. Silnik ten jest zgodny z wymaganiami normy Stage IV i Tier IV Final jednak nie posiada zaworu EGR ani filtra cząstek stałych. Standardy emisji zapewnia tutaj układ uzdatniania spalin Hi-eSCR.

Zobacz także: Pierwszą na świecie koparko-ładowarka z napędem elektrycznym

  Sprawne przekazywanie mocy na 4 koła umożliwia zastosowana przekładnia 4-biegowa, z układem automatycznej zmiany biegów i systemem inteligentnego wysprzęglania (ICCO). Na wyróżnienie zasługują wzmocnione mosty typu Heavy Duty, które zapewniają o 20-30% niższe zużycie zastosowanych opon, ograniczenie zużycia paliwa ze względu na brak tarcia w mechanizmie różnicowym, a także skrócenie czasu i ułatwienie czynności serwisowych.

  Automatyczna blokada mechanizmu różnicowego umożliwia całkowite przenoszenie dostępnego momentu obrotowego, maksymalizując wydajność trakcyjną i zwiększając bezpieczeństwo pracy. Case 1021G wyposażona jest również w innowacyjne rozwiązania w zakresie chłodzenia. Zastosowano tu niezawodny układ chłodzący tzw. Cooling Case z pięcioma chłodnicami zamontowanym tak, aby utworzyły sześcian, zamiast ustawienia rzędowego. Kabina operatora zapewnia bardzo dobrą widoczność, przednia szyba jest panoramiczna, liczne wypukłe lusterka oraz wyświetlacz zapewniają kontrolę tylnej części maszyny, a zastosowane oświetlenie robocze LED gwarantuje wydajną pracę nawet po zmierzchu.

  Wewnątrz kabiny znajduje się amortyzowany, regulowany fotel z podłokietnikami i funkcją podgrzewania. Wygodne sterowanie maszyną umożliwiają interfejs kontrolny z 8’’ kolorowym wyświetlaczem oraz 2 dżojstiki - jeden do kierowania maszyną, drugi do sterowania łyżką. Firma Case CE dużą wagę przywiązuje też do kwestii bezpieczeństwa. Kabina ładowarki spełnia wymagania FOPS/ROPS i zamontowana jest na wiskotycznych bloczkach, które dobrze tłumią drgania.

  Kabina zapewnia również filtrację podstawową i recyrkulacyjną cząsteczek stałych na poziomie 99%. Podczas pracy w wyjątkowo trudnych warunkach istnieje także możliwość zamontowania dodatkowych filtrów HEPA lub filtrów z węglem aktywnym. Wyposażenie ładowarki obejmuje łyżkę z dnem płaskim lub zaokrąglonym o pojemności 4,4/4,2 m³ oraz ładowności ok. 9,5 t, samoregulujące się mokre hamulce tarczowe na 4 kołach i zestaw głośnomówiący.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Reklama
  Najnowsze artykuły:
  Reklama

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.