[ATB] Technika

Ładowarka CAT 972M

Data publikacji:

W kategorii średniej wielkości ładowarek kołowych, amerykańska firma Caterpillar ma w swojej ofercie m.in. model 972M ceniony za wysoką wydajność, niskie zużycia paliwa, niezawodność i trwałość. Jednostką napędową prezentowanej ładowarki jest silnik Cat C9.3 ACERT o mocy 300 KM, spełniający normy emisji spalin Tier 4 Final/Stage IV.

Zobacz także: Całoroczne opony do ładowarek

  Silnik zapewnia większą moc i wydajność paliwową dzięki zastosowaniu sprawdzonych układów elektronicznych. Za oczyszczanie spalin odpowiadają: układ selektywnej redukcji katalitycznej Cat oraz filtr cząstek stałych. Standardowo dostępna jest przekładnia hydrokinetyczna ze sprzęgłem blokującym oraz planetarna skrzynia biegów Power Shift z funkcją automatycznej zmiany biegów (posiada 4 biegi do jazdy w przód oraz 4 biegi do jazdy w tył). Układ hydrauliczny ładowarki ma funkcję wykrywającą obciążenie. Zasilany jest pompą tłokową o zmiennym wydatku o wydajności maksymalnej 360 l/min; maksymalne ciśnienie robocze w układzie wynosi 31 MPa.

  Hermetyczna i wyciszona kabina operatora z konstrukcją ROPS/FOPS wyposażona jest w fotel Cat Comfort (obity tkaniną) z pasem bezpieczeństwa i z zawieszeniem pneumatycznym, klimatyzację, nagrzewnicę i układ odszraniania (automatyczna regulacja temperatury i intensywności nadmuchu), osłonę przeciwsłoneczną z przodu, wycieraczki ze zintegrowanymi spryskiwaczami (przód/tył), przesuwne okna boczne, oświetlenie wewnętrzne i robocze, filtr powietrza oraz alarm cofania.

  Obsługę ładowarki umożliwiają elektrohydrauliczne elementy sterowania, jednoosiowa dźwignia SAL, dżojsitk elektrohydraulicznego sterowania układem kierowniczym ze zmianą oporu (siły wspomagania) w zależności od prędkości jazdy oraz wielofunkcyjny, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 7’’, na którym jest wyświetlany obraz z tylnej kamery, zegar oraz najważniejsze parametry maszyny. Producent oferuje łyżki o pojemności 3,2-9,94 m³, dodatkowo można zamówić łyżki o zwiększonej wydajności, szybkozłącze Fusion, widły paletowe oraz widły do dłużyc.

  Opcjonalnie dostępne są również: chłodnica z szerszym rozstawem żeber, zdalne otwieranie drzwi, filtr węglowy dopływającego powietrza, podgrzewane zewnętrzne lusterka, radioodtwarzacz AM/FM/CD/USB/MP3 z funkcją Bluetooth i radiem satelitarnym Sirius, awaryjny układ kierowniczy, przesłony okien, dodatkowe oświetlenie robocze i sygnalizacyjne, technologie Cat Connect, pakiety wspomagające rozruch zimą i inne. Dostępne są również już skonfigurowane pakiety do transportu i przeładunku kruszywa, do prac przemysłowych i na wysypiskach oraz do pracy w hutach i stalowniach.

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  YouTube atb

  zobacz więcej

  CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


  W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

  Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.