[ATB] Nowości

Ładowarka gąsienicowa TL8R-2

Data publikacji:

Takeuchi - japoński producent maszyn budowlanych, w swojej ofercie posiada szeroką gamę kompaktowych ładowarek gąsienicowych i kompaktowych koparek. Wprowadzany na rynek nowy model ładowarki gąsienicowej TL8R-2 jest przeprojektowaną wersją jej poprzednika - modelu TL8R.

Jednostką napędową prezentowanej ładowarki TL8R-2 jest turbodoładowany silnik Diesla o mocy 54,6 kW. Jest on zgodny z normami emisji spalin Stage V oraz Tier 4 Final. W układzie napędowym zastosowano katalizator oksydacyjny DOC, a także filtr cząstek stałych DPF dla minimalizacji emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Konstrukcja radialnego podnośnika oferuje obciążenie wywracające 2740 kg przy masie eksploatacyjnej ładowarki wynoszącej 4165 kg. Nowy model TL8R-2 posiada również opcjonalnie dostępną, funkcję trybu pełzania. Znacznie ułatwia ona pracę operatora, gdyż umożliwia dopasowanie i kontrolę bieżącej prędkości jazdy do przodu, do wybranego osprzętu bez konieczności ciągłego monitorowania prędkościomierza. Funkcja pełzania idealnie sprawdza się przy stosowaniu osprzętu wymagającego stałej prędkości jazdy, np. przy frezowaniu na zimno lub podczas kopaniu rowów.

Producent z kraju „kwitnącej wiśni” zadbał również o stanowisko pracy operatora. Nowa kabina jest wygodna i ergonomicznie zaprojektowana. Na jej wyposażeniu jest panel sterujący z kolorowym 5,7-calowym ekranem, z kamerą cofania oraz proporcjonalne przełączniki pomocnicze, które zapewniają operatorom precyzyjną kontrolę ruchów maszyny. Opcjonalnie dostępne są też: kabina ciśnieniowa, która zapobiega wnikaniu niepożądanych substancji do jej wnętrza, podnoszone drzwi kabiny, klimatyzacja, system ogrzewania i odszraniania oraz radio z MP3.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 05/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.