[ATB] Aktualności

Ładowarka gąsienicowa w symulatorze CM Labs Simulations

Data publikacji:
Ładowarka gąsienicowa w symulatorze CM Labs Simulations

Szkolenie operatorów maszyn jest procesem bardzo ważnym, który decyduje w późniejszym czasie o wydajności i bezpieczeństwie ich pracy. Nauka obsługi maszyn wiąże się ponadto z szybszym zużyciem sprzętu i potencjalnymi awariami spowodowanymi przez niedoświadczonych operatorów oraz - co ważne - wysokimi kosztami paliwa. Firma CM Labs Simulations - twórca symulatorów szkoleniowych Vortex, ogłosiła właśnie wydanie swojego pakietu szkoleniowego symulatora Compact Track Loader (CTL) przewidzianego dla ładowarki gąsienicowej.

Symulatory szkoleniowe do obsługi maszyn są powszechnie stosowane od lat, stanowiąc bezpieczną, skuteczną i kompleksową alternatywę dla wstępnego szkolenia pracowników. Prezentowany tutaj Compact Track Loader (CTL) jest rozwiązaniem opartym na symulacji działania ładowarki gąsienicowej, który dokładnie odwzorowuje niestabilność maszyny i prześwit podnoszenia.

Zestaw CTL do podnoszenia pionowego jest wyposażony bowiem w widły i łyżki wraz z opracowanymi progresywnymi ćwiczeniami edukacyjnymi dla stopniowego budowania umiejętności i zwiększenia pewności siebie. Przyszli operatorzy maszyn pracują więc nad umiejętnościami dotyczącymi zapoznania się z elementami sterującymi, radzenia sobie z ryzykiem przewrócenia, obsługą materiałów blokujących widok na obszar roboczy, zmianą osprzętu , załadunkiem i rozładunkiem, radzeniem sobie w trudnym terenie oraz pracą z małymi marginesami na prześwit podczas zrzucania ładunku do ciężarówki.

Oferowany pakiet szkoleniowy działa na wszystkich platformach symulatorów CM Labs, w tym na Vortex Edge Max, Vortex Advantage i Vortex Edge Plus. Podczas ćwiczeń śledzone są na bieżąco wskaźniki dotyczące wydajności pracy, zachowania bezpieczeństwa, kontroli obciążenia itd. Pakiet symulatora idealnie nadaje się do szkoleń przeprowadzanych w ramach kursów operatora maszyn lub dla firm posiadających szeroką gamę własnego sprzętu we flocie. Program szkolenia opracowany został w oparciu o najbardziej rygorystyczne zalecenia dotyczące kompetencji pracowników, aby zapewnić najlepsze wyniki działania w branży.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.