Ładowarka kołowa Liebherr L 576 XPower

Data publikacji:

Firma Liebherr w kategorii ładowarek kołowych o masie 25 t, ma w swojej ofercie model L 576 XPower, który łączy w sobie wydajność, oszczędność paliwa, solidność i komfort. Ładowarka L 576 XPower wyposażona jest w 6-cylindrowy silnik D936 A7 o mocy 296 KM spełniający wymagania normy emisji spalin Stage V.

  Układ napędowy wyposażono w technologię oczyszczania spalin Liebherr SCR oraz zamknięty system filtra cząstek stałych. Ładowarki firmy Liebherr mają na wyposażeniu wiele innowacyjnych rozwiązań. Dzięki systemowi Liebherr Power Efficiency (LPE) ładowarka osiąga zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 30% w stosunku do rozwiązań standardowych. Wyjątkowym rozwiązaniem jest także napęd jezdny XPower, które łączy w sobie zalety napędu hydrostatycznego oraz mechanicznego.

  Napęd hydrostatyczny jest najbardziej efektywny podczas krótkich zadań załadunkowych, mechaniczny jest korzystniejszy podczas pokonywania większych odległości i jazdy po wzniesieniach. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala obniżać zużycie paliwa oraz wydłużyć okres eksploatacji podzespołów. Konstrukcja kabiny jest optymalnie dostosowana do codziennych wymagań operatora, zapewnia doskonałe warunki do wygodnej i wydajnej pracy.

  Duże przeszklone okna dają bardzo dobrą widoczność, fotel operatora Comfort, amortyzowany jest pneumatycznie i posiada funkcję podgrzewania. Wyposażenie ładowarki standardowo obejmuje również klimatyzację, podgrzewaną tylną szybę, regulowaną kolumnę kierownicy, wielofunkcyjny wyświetlacz, regulowane lusterka zewnętrzne, system oświetlenia i filtr powietrza. Opcjonalnie można zamówić adaptacyjne oświetlenie robocze, elektroniczne zabezpieczenie przed kradzieżą z kluczem lub opcją identyfikacji kierowcy, kabinę operatora bez kolumny kierownicy, która umożliwia tylko sterowanie dżojstikiem (niedostępne do ruchu ulicznego), fotel operatora Premium z aktywnym zawieszeniem pneumatycznym, zintegrowany system monitorowania ciśnienia w oponach, radio Liebherr Comfort (z USB, AUX i Bluetooth) , zestaw głośnomówiący i inne.

  Dostępne są także liczne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo podczas pracy w tym aktywne wykrywanie personelu z tyłu ładowarki, asystent hamulca, kamera dachowa do monitorowania obszaru przedniego, detektor przeszkód podczas cofania, alarm rezerwowy akustyczny i wizualny, a także monitoring przestrzeni tylnej z kamerą. Okazale prezentuje się również oferta osprzętu roboczego. Spośród wielu opcji można wybrać widły do palet, chwytak do bali, ramię podnoszące, łyżki załadunkowe z narzędziami skrawającymi, łyżki do materiałów lekkich, zamiatarkę czy odśnieżarkę.
   

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Reklama
  Najnowsze artykuły:
  Reklama

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.