[ATB] Technika

Ładowarka przegbuowa Venieri 5.63C

Data publikacji:

Oferta asortymentowa firmy Venieri w kategorii ładowarek przegubowych zawiera model 5.63C o maksymalnej masie 6270 kg. Ładowarka przekonuje swoimi możliwościami roboczymi, nowoczesnym włoskim designem z komfortową kabiną operatora, a także dużą prędkością osiąganą w ruchu drogowym.

    Venieri 5.63C

Jednostką napędową ładowarki jest sprawdzony 4-cylindrowy silnik rzędowy Deutz TD 2.9 L4 z turbodoładowaniem, o maksymalnej mocy 58 kW, zgodny z normą emisji spalin Stage IIIB/Tier 4i. Układ napędowy zawiera elektroniczny system sterowania, system recyrkulacji spalin oraz katalizator utleniający DOC.

Aby zapewnić maksymalną ochronę silnika, system oczyszczania powietrza oferuje dwustopniową filtrację poprzez wysoko wydajne filtry główne i filtry bezpieczeństwa, które można dodatkowo zintegrować z cyklonowym filtrem wstępnym. Za przenoszenie mocy odpowiada przekładnia hydrostatyczna z automatyczną regulacją mocy. Skrzynia biegów obsługuje po dwa biegi do przodu i do tyłu w trybie roboczym i drogowym. Maksymalna prędkość ładowarki w trybie roboczym wynosi 11 km/h, w drogowym została elektronicznie ograniczona do 40 km/h.

Ładowarka osadzona jest na dwóch solidnych osiach o równej wielkości, z przekładniami planetarnymi w każdym kole. Oś napędowa jest sztywna, oś na tylnej części podwozia jest wahliwa do całkowitego kąta 25°, mocowana jest do ramy za pomocą bezobsługowych podpór. Dla przedniej osi jest dostępny w standardzie samoblokujący mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, na tylnej jest on w opcji.

Specjalny układ przeciwwagi zapewnia ładowarce doskonałą zwrotność, maksymalny kąt jazdy, a do tego ochronę zintegrowanych tylnych świateł w wąskich przestrzeniach. Układ hydrauliczny zasilają dwie pompy zębate, pierwsza dla obwodu ładowarki i układu kierowniczego z zaworem Load Sensing, druga dla obwodu wentylatora o dwóch prędkościach obrotowych. W ładowarce 5.63C zastosowano siłowniki hydrauliczne dwustronnego działania z pełnoprzepływowym filtrem oleju na linii powrotnej.

Nowa konstrukcja kabiny ROPS/FOPS poziomu II gwarantuje widoczność w zakresie 360°, zapewniając przy tym pełną kontrolę nad każdym zainstalowanym osprzętem oraz najlepsze warunki bezpieczeństwa. Dzięki opracowanej dźwiękoszczelnej technologii i specjalnym gumowym amortyzatorom „antywibracyjnym” udało się osiągnąć głęboką redukcję hałasu wewnątrz, zapewniając także izolację od przenoszonych drgań dla maksymalnego komfortu operatora.

Kabinę można wyposażyć w system wentylacji i klimatyzacji Climatronic, wygodny pneumatycznie lub mechanicznie amortyzowany i podgrzewany fotel operatora, instalację radiową, osłonę przeciwsłoneczną, podgrzewane lusterka wsteczne, system oświetlenia LED, a także pełne oprzyrządowanie i deskę rozdzielczą z wyświetlaczem LCD. W kwestii osprzętu roboczego dla ładowarki producent oferuje szybkozłącze hydrauliczne lub mechaniczne, a do tego łyżkę wielofunkcyjną, widły, frez, odśnieżarkę, mieszarkę betonu, pług śnieżny, pochylony lemiesz i inne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.