Ładowarka RTH 6.46 SH Magni

Data publikacji:

Podczas kwietniowych targów Intermat 2018 zwiedzający będą mieli możliwość po raz pierwszy zobaczyć ładowarkę teleskopową z obrotową wieżyczką umożliwiającą pracę na wysokości 46 m. Ta innowacyjna konstrukcja będzie jednym z najciekawszych rozwiązań na stoisku firmy Magni.

Magni Telescopic Handlers to włoska firma założona w 2012 roku. To krótki czas, który został jednak dobrze wykorzystany. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji ładowarek teleskopowych z obrotowymi wieżyczkami oraz ciężkich ładowarek przystosowanych do pracy w najtrudniejszych warunkach zdążyło w tym okresie znacząco rozbudować ofertę produktową. Magni dzisiaj to firma zatrudniająca ponad 150 pracowników z 250 placówkami sprzedażowymi na całym świecie. Obecnie oferta Magni obejmuje ponad 50 maszyn zgrupowanych w 6 seriach produktowych. Ładowarki teleskopowe noszą oznaczenia RTH, HTH, TH. Ponadto produkowane są podnośniki specjalistyczne Rickilift oraz Boat Eagle, a także podnośniki nożycowe. Lista artykułów wyposażenia dodatkowego obejmuje ponad 100 produktów. Najwyższa możliwa wysokość robocza, jaką gwarantuje Magni, to 46 m, natomiast najwyższa masa, jaką można operować korzystając z urządzeń tej marki, wynosi aż 45 ton.

Najwyżej na świecie

Podczas Intermat 2018 Magni zaprezentuje jedną ze swoich największych nowości (po raz pierwszy prezentowana w Europie), przy czym w przypadku ładowarki RTH 6.46 SH określenie „największy” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Wszystko dzięki temu, że głównym elementem roboczym tej konstrukcji jest gigantyczne ramię teleskopowe, które w pełnym rozłożeniu umożliwia pracę na wysokości 46 m.
Co więcej, pracując na takiej wysokości, gwarantuje udźwig na poziomie 2,5 t. Z kolei maksymalny udźwig ładowarki to 6 t. Jednak to nie wszystko. Zasięg ramienia roboczego wynosi 33,5 m. Ramię w tej pozycji wciąż umożliwia operowanie ładunkiem o masie 200 kg.
– Dzięki zastosowanym materiałom, zestawiając zoptymalizowaną masę i wymiary z wydajnością i konstrukcją maszyny, udało nam się stworzyć innowacyjny model, który dzięki wydajności na maksymalnej wysokości na poziomie 2,5 tony na 46 m można porównać do 50-tonowego żurawia – tłumaczą przedstawiciele Magni. RTH 6.46 SH zachowuje przy tym użytkową elastyczność, będąc konstrukcją lżejszą i bardziej kompaktową.
Nowa ładowarka napędzana jest 230-konnym silnikiem Mercedesa, współpracującym z przekładnią hydrostatyczną. Wspomniany wcześniej wysięgnik zamontowano na obrotowej wieżyczce. Ładowarka Magni obraca się w pełnym zakresie 360˚. Jak przekonują inżynierowie Magni, nowa ładowarka może pełnić potrójną funkcję. Jeśli zostanie wyposażona w klasyczne widły, może działać jako ładowarka teleskopowa. Po zamontowaniu platformy sprawdzi się również w roli podnośnika koszowego. Może także pełnić funkcję żurawia, jeśli zostanie zaopatrzona w wyciągarkę.
RTH 6.46 SH ma niespełna 9 m długości i szerokość 2,5 m. Prześwit na poziomie 39 cm umożliwia pracę w mniej sprzyjającym terenie. Maszyna jest wyposażona w układ hydrauliczny load sensing, system automatycznego poziomowania oraz komfortową kabinę. Operator ma do dyspozycji klimatyzację w standardzie oraz dotykowy panel kontrolny.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.