[ATB] Technika

Ładowarka Schmidt 4350A o zwartej konstrukcji

Data publikacji:

Model 4350A z serii mini cechuje zwarta konstrukcja z szerokością maksymalną 1,42 m i małym wewnętrznym promieniem skrętu 2,43 m. Ładowarka jest ponadto bardzo wytrzymała i prosta w obsłudze, a jej prześwit i nisko położony środek ciężkości zapewniają optymalny rozkład obciążeń i większą stabilność. Przy masie własnej 3300 kg umożliwia udźwig 2480 kg.

    Schmidt 4350A

Jednostką napędową ładowarki jest silnik LS L3CRTV3 o mocy 37 kW, posiadający certyfikat emisji spalin Euro 5. Za sprawne przenoszenie napędu odpowiada prosta skrzynia hydrokinetyczna. Ładowarka dysponuje dwoma zakresami prędkości jazdy do maksymalnie 10 oraz 24 km/h. Na uwagę zasługuje bardzo mocny układ hydrauliczny i duża siła nośna i odspajania od gruntu, które zapewniają wysoką wydajność w pracy. Układ hydrauliczny jazdy ma maksymalny przepływ do 52 l/min z ciśnieniem roboczym 130 barów, układ roboczy analogicznie ma przepływ 84 l/min przy ciśnieniu 180 barów.

Prosta kabina operatora daje bardzo dobry wgląd na obszar roboczy, przydatny także przy zmianie osprzętu, słupki są wąskie, a przeszklenia obszerne. Na zewnątrz dostępne są lusterka, system oświetlenia roboczego oraz światło ostrzegawcze. Wnętrze kabiny zawiera natomiast tylko niezbędne wyposażenie, jest przez to bardziej czytelne, ponieważ brak tutaj skomplikowanych rozwiązań czy też dodatkowych funkcji. Dla niektórych jest to zaleta, dla niektórych wada.

Jest natomiast wielofunkcyjny dżojstik do sterowania, uchylne okno przydatne w upalne dni oraz system ogrzewania na te chłodniejsze. Ładowarka bez problemów jest w stanie obsługiwać różnorodny osprzęt będący w ofercie firmy Schmidt. Są to m.in.: chwytaki do drewna i balotów, widły do palet, pług śnieżny, wiertnica do ziemi, łyżki otwieranie itd. Podsumowując: prosta, wytrzymała, wszechstronna miniładowarka do typowych zadań np. w sektorze komunalnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.