[ATB] Technika

Ładowarka teleskopowa CAT TH 314D

Data publikacji:

Nieco większą maksymalną wysokość podnoszenia, bo ponad 13,8 m, oferuje ładowarka TH 314D ze stajni CAT-a. Jej udźwig nominalny jest określony na poziomie 3,6 t, przy czym po uniesieniu wysięgnika do maksymalnej wysokości spada on do 3 t, a przy pełnym zasięgu - do 900 kg (w przypadku opuszczonych stabilizatorów).

Maksymalny zasięg to niespełna 8,7 m. Producent jednak zastosował wydajny układ hydrauliczny, którego sercem jest pompa zębata o wydatku 100 l/min i ciśnieniu maksymalnym na poziomie 270 barów. Zbiornik oleju hydraulicznego mieści aż 102 l cieczy.
Układ napędowy ładowarki CAT oferuje trzy zakresy prędkości: do 5, do 10 oraz do 20 km/h.  Pozwala to dobrać odpowiednie przełożenie do różnych prac, wymagających większej precyzji lub siły uciągu, bądź też nieco wyższych prędkości. Bezpieczeństwo podczas jazdy z pełną prędkością zapewniają hamulce obu osi ze wspomaganiem. Na uwagę zasługuje niewielki promień skrętu, na poziomie 3,81 m (mierzony na zewnątrz opon).
Pompę hydrauliczną napędza czterocylindrowy silnik Deutz TCD 3,6 L4, generujący moc 74 KM i moment obrotowy na poziomie 390 Nm (przy prędkości obrotowej zaledwie 1300 obr./min). Wysoki moment obrotowy osiągany bez konieczności „wkręcania” silnika na wysokie obroty pozwala na ekonomiczną pracę i to przez długie godziny, gdyż zbiornik mieści aż 150 l oleju napędowego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.