[ATB] Technika

Ładowarka teleskopowa Dieci Icarus 40.14

Data publikacji:

Z bogatą ofertą dla branży budowlanej i przemysłowej wychodzi również włoski producent ładowarek Dieci. Maszyna charakteryzująca się maksymalną wysokością podnoszenia równą 13,5 m oraz maksymalnym udźwigiem rzędu 4 t została oznaczona symbolem Icarus 40.14. Na maksymalną wysokość maszyna jest w stanie unieść 2,7 t ładunku, a przy maksymalnym zasięgu udźwignie ciężar równy 1 t.

Ważąca 10,9 t maszyna została wyposażona w silnik marki Kubota o mocy 114 KM. Współpracuje on z pompą zębatą o maksymalnym wydatku 170 l/min oraz ciśnieniu dochodzącym do 250 barów. Napęd na koła jest natomiast przekazywany przez hydrostatyczny układ przeniesienia napędu z pompą o zmiennym wydatku i silnikiem z automatyczną regulacją. Zmiana kierunku jazdy jest realizowana elektrohydraulicznie. Dostępne są także dwa zakresy prędkości, zaś pedał do jazdy w przód został wyposażony w funkcję ruchu precyzyjnego. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 35 km/h.
Przednia oś ładowarki Icarus standardowo jest sztywna, lecz producent przewidział możliwość doposażenia jej w układ poziomowania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.