Ładowarka teleskopowa Dieci Icarus 40.14

Ładowarka teleskopowa Dieci Icarus 40.14

Z bogatą ofertą dla branży budowlanej i przemysłowej wychodzi również włoski producent ładowarek Dieci. Maszyna charakteryzująca się maksymalną wysokością podnoszenia równą 13,5 m oraz maksymalnym udźwigiem rzędu 4 t została oznaczona symbolem Icarus 40.14. Na maksymalną wysokość maszyna jest w stanie unieść 2,7 t ładunku, a przy maksymalnym zasięgu udźwignie ciężar równy 1 t.

Ważąca 10,9 t maszyna została wyposażona w silnik marki Kubota o mocy 114 KM. Współpracuje on z pompą zębatą o maksymalnym wydatku 170 l/min oraz ciśnieniu dochodzącym do 250 barów. Napęd na koła jest natomiast przekazywany przez hydrostatyczny układ przeniesienia napędu z pompą o zmiennym wydatku i silnikiem z automatyczną regulacją. Zmiana kierunku jazdy jest realizowana elektrohydraulicznie. Dostępne są także dwa zakresy prędkości, zaś pedał do jazdy w przód został wyposażony w funkcję ruchu precyzyjnego. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 35 km/h.
Przednia oś ładowarki Icarus standardowo jest sztywna, lecz producent przewidział możliwość doposażenia jej w układ poziomowania.

Redakcja ATR

Reklama
Powiązane artykuły