Ładowarka teleskopowa JLG 4014 PS

Data publikacji:

Kolejną maszyną wartą uwzględnienia w niniejszym zestawieniu jest ładowarka JLG o symbolu 4014 PS. Kwalifikują ją do tego następujące parametry: wysokość podnoszenia do 13,7 m oraz maksymalny udźwig na poziomie 4 t.

Oparta na stabilizatorach maszyna jest w stanie unieść na maksymalną wysokość ładunek o masie 3 t, zaś funkcja poziomowania ramy w zakresie do 10° zwiększa bezpieczeństwo operowania obciążonym wysięgnikiem. Na uwagę zasługuje niewielki promień skrętu maszyny - mierzony na zewnątrz śladów wynosi zaledwie 3,8 m.
Pod maską pracuje 100-konny silnik marki Deutz o pojemności skokowej równej 3,6 l. Napędza on wielotłoczkową pompę hydrauliczną typu Load Sensing o wydatku sięgającym 113 l/min. i maksymalnym ciśnieniu rzędu 250 barów. Wydajna hydraulika jest mocną stroną ładowarki JLG i pozwala na sprawne operowanie funkcjami hydraulicznymi.
Ładowarka 4014 PS została wyposażona w 4-biegową przekładnię typu powershift (4 biegi do przodu, 3 do tyłu). Na najwyższym przełożeniu może ona rozwinąć prędkość do 32 km/h.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.