Ładowarka teleskopowa Manitou MT 1440

Data publikacji:

Charakterystycznym elementem ładowarek marki Manitou jest ergonomiczny dżojstik JSM, dopasowany do kształtu dłoni i oferujący proporcjonalne sterowanie wszystkimi funkcjami wysięgnika oraz kierunkiem jazdy pod prawą dłonią.

Taki dżojstik znajdziemy również w kabinie modelu MT 1440, przystosowanego do branży przemysłowej i budowlanej. Silnik ładowarki Manitou, 4-cylindrowy Perkins o pojemności skokowej 3,4 l, generuje moc na poziomie 102 KM, która jest przekazywana na wszystkie koła za pośrednictwem przekładni hydrostatycznej lub mechanicznej, zależnie od wybranej przez klienta wersji maszyny. Możliwość wyboru typu przekładni pozwala dobrać ładowarkę do potrzeb użytkownika. Napęd hydrostatyczny, oferujący trzy zakresy prędkości, sprawdzi się w szczególności tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja manewrowania. Czterobiegowa przekładnia mechaniczna natomiast oferuje większą siłę uciągu i ujawni swoje atuty w ciężkich pracach. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 25 lub 35 km/h. Pompa hydrauliczna generuje przepływ oleju na poziomie 170 l/min oraz ciśnienie wynoszące do 270 barów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.