[ATB] Opinie użytkowników Case CE

Ładowarki Case przy produkcji kleju i gipsu

Data publikacji:
W zakładzie w Ostrołęce maszyna przerzuca 160-180 ton reagipsu dziennie.

W zakładzie w Ostrołęce maszyna przerzuca 160-180 ton reagipsu dziennie.

Przez wiele lat koparko-ładowarki zyskały miano produktu numer jeden w ofercie Case Construction Equipment na rynku polskim. Oczywiście swoje miejsce zyskały również inne maszyny z tym znakiem, jak chociażby ładowarki kołowe, które znalazły zastosowanie w zakładach utylizacji odpadów i recyklingu, betoniarniach do załadunku kruszywa czy zakładach produkujących klej i gips. Doskonałym tego przykładem jest firma Kreisel Technika Budowlana, należąca do europejskiej grupy budowlanej Fixit Gruppe.

Niegdyś znany z promocji na koszulkach piłkarzy Lecha Poznań Kreisel to obecnie jeden z czołowych producentów kleju i tynku w Polsce. Firma ta użytkuje maszyny marki Case CE, a w swoim parku maszynowym ma 3 ładowarki kołowe Case. Pierwszą maszyną była kompaktowa ładowarka kołowa Case 321F, która trafiła do położonego nieopodal elektrowni w Bełchatowie zakładu Kreisel w Rogowcu (woj. łódzkie). Był luty 2020 r.

– Maszyna była konkurencyjna cenowo, a jej niewielkie gabaryty pasowały do wielkości hali produkcyjnej – zauważa Waldemar Rozmarynowski, kierownik produkcji zakładu w Rogowcu. – Ładowarka pracuje na trzy zmiany, wsypując reagips do dozownika w ilości około 140 ton na dobę. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Nie psuje się, a operatorzy chwalą jej wygodę – uzupełnia.

621G razy dwa

Dobra opinia o ładowarce kołowej Case 321F sprawiła, że w kolejnym roku firma Kreisel uzupełniła swoje zasoby maszynowe w kolejnych dwóch zakładach - w Ostrołęce (woj. mazowieckie) i Lubieniu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie) - zakupiono tam po większej ładowarce kołowej Case 621G.

– Wybraliśmy Case z powodu dobrych doświadczeń Rogowca. Kluczowe czynniki były dwa - niezawodność i niskie koszty eksploatacji – mówi Wojciech Zaborowski, który zarządza produkcją w piasku, służącego do produkcji klejów, tynków i wylewek.

W ciągu doby ładowarka przerzuca około 430 ton mokrego piasku do zasobnika - oznacza to, iż zakład obłożony jest pracą w 75%. W mniejszym zakresie obciążona jest druga z tych maszyn, która trafiła w 2021 r. do zakładu w Ostrołęce, zarządzanym przez Michała Dawidczyka. Choć pracuje tam na trzy zmiany, praktycznie całodobowo - przerzuca około 160-180 ton reagipsu dziennie. Co jednak godne podkreślenia, w obu zakładach Kreisela, opinia o maszynach Case CE jest bardzo dobra.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.