[ATB] Nowości

Ładowarki kołowe nowej generacji

Data publikacji:

Firma Kubota ogłosiła wprowadzenie na rynek kolejnej generacji ładowarek kołowych - chodzi o modele R070 o masie roboczej 4,5 t i R090 o masie 5 t. Dzięki nowej technologii zastosowanej w jednostkach napędowych, maszyny te nadają się do stosowania zarówno w rolnictwie, jak i w obszarze kształtowania krajobrazu.

    ładowarka kołowa 5 generacji kubota

Wykorzystując oryginalne silniki wysokoprężne Kubota z systemem CRM (Common Rail System) i filtrem cząstek stałych DPF (Diesel Particulate Filter), są one w pełni zgodne z normą Stage V. Ponadto, nowy filtr cząstek stałych charakteryzuje się zdecydowanie dłuższą żywotnością, dzięki czemu znacznie obniża wymagania w zakresie konserwacji w okresach międzyobsługowych.

Wydajność i komfort

Przy projektowaniu i konstrukcji nowych maszyn główny nacisk położono na wydajność, komfort i łatwość obsługi, jak również na bezpieczeństwo eksploatacji. Nowe ładowarki kołowe „Made in Germany” charakteryzują się pokaźnym zasięgiem i dużą siłą udźwigu, a także zapewniają, według producenta, bardzo dużą wydajność w szerokim zakresie zadań roboczych. Udźwig obu ładowarek (R070: 1880 kg, R090: 2160 kg), pozwala operatorowi na płynne podnoszenie materiałów do maksymalnej wysokości 3,03 m, co umożliwia załadunek różnego rodzaju samochodów ciężarowych.
Zarówno ładowarka kołowa R070, jak i R090, posiadają całkowicie przeszkloną kabinę, prawe boczne okno może być całkowicie otwarte, co zapewnia znacznie lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. Nowa konstrukcja ramienia w połączeniu z konsolą sterowniczą zredukowaną do niezbędnego minimum z oraz cyfrowym wyświetlaczem wewnątrz kabiny dodatkowo poprawia widoczność, np. wideł do palet. Bardziej ergonomiczne rozmieszczenie elementów obsługi i znacznie większa przestrzeń na nogi zapewniają jeszcze wyższy komfort jazdy. Dalsze wyposażenie standardowe obejmuje regulowany podłokietnik, w pełni amortyzowany fotel komfortowy, regulowaną kolumnę kierownicy czy dostępną w opcji klimatyzację. Warto dodać, że wszystkie najważniejsze funkcje ładowarek kołowych mogą być sterowane za pomocą jednego wielofunkcyjnego dżojstika, który jest łatwy w obsłudze zarówno w przypadku modelu R070, jak i R090. Dwustopniowy przełącznik prędkości pozwala operatorowi na szybką zmianę prędkości jazdy w celu efektywnego i bezpiecznego sterowania maszyną.

Klucz do bezpieczeństwa

Jak w przypadku każdego rozwijanego produktu, bezpieczeństwo jest dla Kuboty najwyższym priorytetem. Znormalizowane diodowe światła robocze zapewniają niezbędną widoczność nawet w warunkach słabej widoczności, a pomarańczowy pas bezpieczeństwa, który jest sprzężony z sygnałem ostrzegawczym, sprawia, że operator zawsze widzi, czy został on zapięty. Oczywiście, nowe ładowarki kołowe wykorzystują również nasz sprawdzony system zabezpieczenia przed kradzieżą. Szeroko otwierane klapy konserwacyjne i dobrze przemyślane rozmieszczenie odpowiednich punktów obsługowych umożliwiają łatwą i szybką konserwację maszyn w każdej chwili. – Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami handlowymi i klientami, którzy zawsze wychodzą z nowymi pomysłami i wymaganiami. Dlatego też stało się dla nas rzeczą oczywistą i zobowiązaniem, aby podczas opracowywania nowych i dalszego rozwoju naszych maszyn w jak największym stopniu uwzględniać i realizować te życzenia. Rezultat można zobaczyć w naszych dwóch nowych modelach ładowarek kołowych – skomentował debiut nowych ładowarek kołowych Joachim Stein, kierownik produktu w Kubota Baumaschinen.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 05/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.