[ATB] Aktualności Santander Leasing

Leasing na zakup koparki

Data publikacji:

Wartość sfinansowanych przez firmy leasingowe maszyn budowlanych w 2019 r. utrzymał się na poziomie roku wcześniejszego. O tym jak rozwinie się sytuacja w tej branży, w nadchodzących miesiącach, wiele zależy od czynników zewnętrznych, z oddziaływaniem pandemii koronowirusa na czele.

Niezależnie jednak od tego nie brakuje firm nadal decydujących się na zakupy sprzętu budowlanego. Poniżej przygotowana przez nas krótka ściąga dla przedsiębiorców zainteresowanych zakupem koparki gąsienicowej o masie ok. 20 ton - prezentujemy oferty kilku czołowych firm leasingowych na rynku polskim.

Spółka Santander Leasing wprowadza szybką możliwość zmiany harmonogramu i odroczenia rat nawet o 6 miesięcy. Zasady są proste, wnioski mogą być składane zdalnie, będą realizowane w możliwie najkrótszym czasie. Co ważne spółka odstępuje od opłat za odroczenie spłat rat. W celu skorzystania z propozycji Santander Leasing wystarczy do tego jedynie wniosek klienta.

– Naszym priorytetem jest zmniejszenie poziomu niepewności wśród naszych klientów i wspólne przejście tego trudnego czasu epidemii. Działamy tak, żeby  klient mógł szybko i bez zbędnych kroków zmniejszyć obciążenia finansowe w najbliższych 3 lub 6 miesiącach – podkreśla Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing.,

– Drugim aspektem aktualnych działań jest profilaktyka. Wprowadziliśmy takie zasady pracy, które zwiększają bezpieczeństwo współpracy dla naszych klientów, pracowników i partnerów biznesowych. Zmniejszamy możliwość rozprzestrzenienia się wirusa -w pierwszej kolejności dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Działamy razem, z naszymi klientami, partnerami  – dodaje.

Santander Leasing ogranicza negatywny wpływ epidemii koronawirusa na działania z dilerami pojazdów oraz maszyn i urządzeń. Przygotowane są konkretne rozwiązania skierowane właśnie do tych podmiotów, m.in. rezygnacja z przewidzianych w umowach dodatkowych odsetek lub kar. Jeśli diler nie zrealizuje założonych planów sprzedażowych, Santander Leasing daje możliwość wydłużenia terminu płatności odsetek kwartalnych w pożyczce finansującej stok nawet o 90 dni. Dodatkowo wydłużona do 90 dni została możliwość spłaty częściowej lub całkowitej przedmiotów finansowania, dla których zbliża się termin rotacji. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z propozycji i wydłużyć termin płatności składają wniosek w formie elektronicznej.

PKO Leasing w związku z  pandemią COVID-19 przygotował specjalne rozwiązania, które mają wspierać  przedsiębiorców w prowadzeniu działalności gospodarczej w momencie utraty płynności finansowania. W związku z obecną sytuacją każdy klient, który zgłosi się do PKO Leasing z wnioskiem o zmianę harmonogramu spłat, a dotychczas terminowo regulował zobowiązania wobec naszej spółki, uzyska możliwość odroczenia nawet na 6 miesięcy spłaty raty kapitałowej zawartej w standardowej umowie leasingu lub pożyczki. Z tego tytułu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty związane z aneksowaniem umowy, a wysokość marży nie zostanie podniesiona. Zakres umowy standardowej nie obejmuje wynajmu długoterminowego, dla którego wnioski będą rozpatrywane indywidualnie. Wnioski o zmianę harmonogramu można składać online.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.