[ATB] Technika HitachiMinikoparki

Lekka koparka Hitachi ZX10U-2

Data publikacji:

Minikoparka Hitachi ZX10U-2 to lekka koparka o masie nieco ponad 1100 kilogramów i następujących wymiarach: długość całkowita 3,02 m, wysokość 2,15 m oraz szerokość w zakresie 0,76-1 m. Zaxis-2 series to maszyny Hitachi klasy „zero tail”, w których w trakcie obrotu nadwozie nie wychodzi poza obrys podwozia. Kompaktowa, krótka konstrukcja tylnej części umożliwia dzięki temu wydajną pracę nawet w wyjątkowo ciasnych przestrzeniach. Promień obrotu tylnego końca modelu Hitachi ZX10U-2 wynosi 825 mm.

Zastosowaną w minikoparce Hitachi jednostką napędową jest 3-cylindrowy silnik wysokoprężny z wirową komorą spalania Yanmar 3TNV70 o mocy 12,8 KM. Jednoczęściowa, stabilna rama główna z przeciwwagą skutecznie chroni korpus koparki przed nieoczekiwanymi wstrząsami. Lemiesz ma wysokość 200 mm, a jego szerokość może być regulowana w zakresie 780-1000 mm. Gąsienice o szerokości 180 mm posiadają specjalnie opracowany bieżnik, aby tłumił nierówności i wibracje podczas pracy. Każda gąsienica napędzana jest 2-biegowym silnikiem tłokowym, osiowym o wysokim momencie obrotowym, przez planetarną przekładnię redukcyjną, umożliwiając tym przeciwny obrót gąsienic. Dostępne są dwie różne prędkości jazdy: wysoka 4 km/h i niska 2 km/h, dzięki czemu transport maszyny przez miejsce pracy jest bardziej wydajny i płynny. Sprawdzony system 2 pomp został ulepszony, aby ułatwić łączenie operacji i zwiększyć dokładność sterowania. W układzie głównym są 2 pompy zębate o wydajności 10,6 l/min każda, maksymalne ciśnienie robocze w układzie wynosi 17,7 MPa. Pompa pilotowa ma maksymalny przepływ oleju wynoszący 5,3 l/min, a maksymalne ciśnienie robocze w tym układzie wynosi 3,9 MPa. Główne parametry robocze prezentowanej koparki to: maksymalna głębokość kopania 1,78 m, maksymalny zasięg 3,22 m, siła kopania łyżki 11,8 kN. Stanowisko operatora jest minimalistyczne, lecz zawiera wszystkie niezbędne do pracy elementy. Hydrauliczne dźwignie sterujące zapewniają płynne sterowanie i łatwą obsługę, odchylane do przodu siedzenie łatwo wyczyścić, pas bezpieczeństwa i zgodny z TOPS pałąk zapewniają bezpieczeństwo dla operatora. Składany pałąk sprawia też, że urządzenie jest bardziej kompaktowe, co ułatwia transport. Po jego złożeniu wysokość koparki wynosi tylko 1,45 m. Pokrywa koparki otwiera się szeroko, co ułatwia konserwację i czyszczenie podzespołów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.