[ATB] Nowości opony budowlaneGalaxy

Lepsza przyczepność opon Galaxy w trudnych warunkach

Data publikacji:

Firma Yokohama Off-Highway Tires wprowadza do oferty nową oponę Galaxy LHD 510 SDS do budowlanych ładowarek kołowych. Niepneumatyczna opona Severe Duty Solid (SDS) jest przeznaczona do ekstremalnych zastosowań i warunków, jakie występują na wysypiskach odpadów, złomowiskach i innych centrach recyklingu.

Zastosowanie specjalnej formuły mieszanki, a także solidna konstrukcja tej opony zapewnia dużą nośność i niezawodnie zapobiega przebiciom, odpryskom, odłamkom i gromadzeniu się ciepła, co zmniejsza zużycie, liczbę potencjalnych uszkodzeń i wynikające z nich przestoje maszyny. Otwory w ścianach bocznych zmniejszają zużycie na twardych, nierównych nawierzchniach i zapewniają większy komfort kierowcy. Nowa gama opon jest dostępna w czterech rozmiarach 20,5-25, 23,5-25, 26,5-25 i 29,5-25.

Bieżnik w kształcie litery S

Znakiem rozpoznawczym opony Galaxy LHD 510 SDS jest bieżnik z głębokimi rowkami na krawędzi, zapewniający bardzo dobrą przyczepność na wszystkich rodzajach powierzchni. Masywne klocki bieżnika w kształcie litery S tworzą poziomy wzór na całej powierzchni, a oponę cechuje także unikalny wzór zygzakowy, który pomaga odprowadzać wodę z powierzchni styku opony z podłożem, zapewniając niezawodną trakcję w mokrych warunkach.

Efekt ten jest dodatkowo wzmocniony przez głębokie rowki na krawędzi opony, które bardzo dobrze wgryzają się w podłoże, gwarantując doskonałą przyczepność również wtedy, gdy podłoże jest całkowicie pokryte wodą lub błotem. Stopniowana konstrukcja wiązania zapewnia lepszą stabilność na podłożu, a specjalna osłona skutecznie chroni felgę.

 

Specjalny skład mieszanki

Praca na złomowiskach czy w innych zakładach recyklingu wymaga bardziej niż wytrzymałej opony, ponieważ minimalny czas przestoju i długa żywotność zajmują pierwsze miejsca na liście priorytetów operatora.

W związku z tym na całym przekroju poprzecznym opony Galaxy LHD 510 SDS zastosowano oplot z drutu stalowego, utrzymując zwartą i jednolitą powierzchnię styku z podłożem. Efektem jest wystarczająca wytrzymałość na wysokie momenty obrotowe i wyeliminowanie poślizgu obręczy.

Formuła mieszanki nowych opon również zapewnia długotrwałe osiągi - wytrzymałe, odporne na przecięcia i odpryski komponenty przyczyniają się do istotnego wydłużenia okresu eksploatacji, a także do zminimalizowania gromadzenia się ciepła.

Jednocześnie otwory w ścianach bocznych umożliwiają skuteczne odprowadzanie ciepła, zwiększając komfort operatora nawet podczas długich dni pracy na twardych i nierównych powierzchniach.

Optymalny wybór

Oferta opon pełnych do ładowarek kołowych marki Galaxy jest naprawdę okazała - od wersji Super Smooth SDS, przez zwykłe LHD 500 SDS, aż po nową konstrukcję LHD 510 SDS o doskonałej trakcji. Nowa opona LHD 510 jest dostępna w rozmiarach 20,5-25 (felga 17,00-25), 23,5-25 (felga 19,50-25), 26,5-15 (felga 22,00-25) i 29,50-25 (felga 25,00-25).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.