[ATB] Budownictwo

Libet sprzedał zakład za ponad 20 mln zł

Data publikacji:

Zarząd Libet - spółki produkującej materiały nawierzchniowe informuje, że w ramach trwającego procesu przeglądu opcji strategicznych, sprzedał drugi zakład produkcyjny za 24,6 mln zł.

Uzyskane środki zmniejszą zadłużenie bankowe Libetu o kolejne 11,9 mln zł. Pozostałe środki pozostaną w spółce i będą wspierać jej kapitał obrotowy. Transakcja dotyczy drugiej otrzymanej w grudniu 2018 r. oferty nabycia aktywów spółki.

- Zgodnie z zapowiedziami doprowadziliśmy do sprzedaży kolejnych aktywów Grupy. W wyniku sprzedaży dwóch zakładów produkcyjnych, od początku roku do kasy spółki wpłynęło łącznie 44,9 mln zł. Pozwoli nam to zredukować zadłużenie o niemal 24 mln zł. Pozostałe sumy zostaną przeznaczone na spłatę bieżących zobowiązań oraz kapitał obrotowy, niezbędne by efektywnie zacząć działania w nowym sezonie - komentuje Thomas Lehmann, prezes spółki. 

- Kwota uzyskana ze sprzedaży zakładu tylko nieznacznie różni się od wyceny wykonanej w połowie ubiegłego roku - dodaje.  

Sfinalizowana właśnie sprzedaż jednego z zakładów nie kończy trwającego przeglądu opcji strategicznych. Postępy w jego realizacji będą na bieżąco przekazywane rynkowi.

Źródło:WNP

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.