[ATB] Nowości Koparki kołoweLiebherr

Liebherr A 914 Litronic z normą Stage IV

Data publikacji:

Jeśli chodzi o bieżący sezon, firma Liebherr przygotowała m.in. najnowszą koparkę kołową A 914 Litronic zasilaną jednostką napędową o mocy 105 kW/143 KM, spełniającą normę emisji Stage IV/Tier 4 Final. Koparka o masie operacyjnej od 14,9 do 17,2 t - według zapewnień producenta - idealnie pasuje zarówno do klasycznych prac ziemnych, jak i do budowy dróg, kanalizacji i rurociągów. 

Specjaliści Liebherr zapowiadają, że nowa koparka wyróżnia się wysoką przyczepnością, a także dużą nośnością i siłą kopania. Poza tym zwraca uwagę niewielkimi kosztami konserwacji oraz niskim zużyciem paliwa. Wszystko za sprawą wysokowydajnego silnika wysokoprężnego Liebherr D924. Ta generacja silników wykorzystuje innowacyjny system SCR, który składa się z układu katalizatora SCR i innych komponentów, takich jak wtryskiwacz i roztwór AdBlue, co niesie ze sobą 91-proc. redukcję tlenku azotu (NOx). Filtr cząstek stałych nie jest wymagany, ale można go zainstalować jako dodatek do specjalnych wymagań na placu budowy. Kompletny system skutecznie redukuje emisję spalin i nie ma negatywnego wpływu na osiągi. Niewielki apetyt na paliwo to także zasługa innowacyjnego systemu Liebherr Power Efficiency (LPE), który optymalnie kontroluje wszystkie procesy zarządzania energią w nowych koparkach kołowych Liebherr. Maksymalną wydajność elementów napędu niezależnie od wykonywanej czynności roboczej zapewniają: aktywna interwencja w proces sterowania silnikiem, regulacja kąta wychylenia pompy hydraulicznej i dostosowanie prędkości obrotowej jednostki napędowej.

Wygodna kabina, łatwe serwisowanie

Nowa kabina koparki kołowej Liebherr A 914 Litronic zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy. Miejsce pracy operatora, charakteryzujące się łatwym wsiadaniem i wysiadaniem, wyposażone jest w gwarantujący efektywną obsługę ergonomiczny dżojstik czy obfite przeszklenia, zapewniające przez cały czas optymalną widoczność obszaru roboczego. Kamery tylne i boczne zawarte w standardowej specyfikacji dają również możliwość łatwego zaglądania w miejsce zwykle niewidoczne bezpośrednio z kabiny.
Zdaniem producenta koparka A 914 Litronic cechuje się również niewielkimi kosztami obsługi. Wszystkie elementy, które wymagają konserwacji, zostały zlokalizowane po prawej stronie maszyny. Punkty serwisowe są łatwo dostępne z poziomu gruntu również dzięki otwieranym drzwiom serwisowym.

Wysoce produktywny Likufix

Na życzenie koparka firmy Liebherr może być wyposażona w pełni zautomatyzowany system szybkozłącza Likufix. Jego zalety ujawniają się w pełni przy stosowaniu wielu narzędzi roboczych, które zmieniane są bezpiecznie i komfortowo za pomocą przycisku w kabinie. Dzięki temu zmiany osprzętu są szybkie, co pozwala zaoszczędzić czas, a także zwiększyć wydajność maszyn aż o 30% (szacunek oparty na praktycznych wynikach użytkowników). Wymiana narzędzi, mechanicznych czy hydraulicznych, zajmuje zaledwie kilka sekund, co zachęca do ich zmiany i sprawia, że operator wykonuje każdą czynność na budowie za pomocą najbardziej odpowiedniego osprzętu. Solidny system sprawdza się w trudnych warunkach i nawet w przypadku długich operacji, połączenia między obwodami hydraulicznymi są całkowicie szczelne i zanieczyszczenia nie przedostają się do oleju. Szybkozłącze ma duży przekrój, co zapewnia optymalny przepływ oleju i szybkie ruchy robocze narzędzi. Aby ułatwić obsługę, wszystkie części ruchome w systemie Likufix są bardzo łatwo dostępne, co ułatwia czyszczenie i proste czynności serwisowe, np. wymianę uszczelnień. Warto także dodać, iż Likufix jest wyposażony w optyczne i akustyczne ostrzeżenie otwartego szybkozłącza, a także standardowe haki załadunkowe z zapadkami zabezpieczającymi o podwyższonej trwałości, zwiększającymi bezpieczeństwo przy podnoszeniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.