[ATB] Nowości Liebherr

Liebherr - Mocni w osprzęcie

Data publikacji:

Bogata oferta grupy Liebherr obejmuje nie tylko maszyny, lecz także dostępne w szerokim wyborze systemy szybkozłączne oraz osprzęt roboczy do wszelkich aplikacji, począwszy od robót ziemnych po przeładunek materiałów. W projektowaniu i produkcji osprzętu firma z Kirchdorf może pochwalić się dużym doświadczeniem, sięgającym roku 1954, kiedy to zaprojektowała swoją pierwszą łyżkę do swojej pierwszej hydraulicznej koparki kołowej.

Wytwarzane początkowo tylko do własnych maszyn, od roku 2012 przystawki i narzędzia robocze Liebherr są dostępne także do sprzętu innych producentów, co zwiększa zakres ich wykorzystania, zapewniając użytkownikom korzystającym z rozwiązań Liebherr wysoki poziom elastyczności działania.
Wybór odpowiedniego osprzętu ma znaczący wpływ na powodzenie projektu. Dlatego firma Liebherr oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, umożliwiający optymalny dobór narzędzia zarówno pod kątem wymagań technicznych i tonażu maszyny roboczej, jak i wykonywanego zadania. Duża część produktów ma przy tym konstrukcję modułową, co pozwala konfigurować liczne warianty łyżek czy chwytaków zgodnie ze specyficznymi potrzebami.

Do robót ziemnych i przeładunku

Asortyment osprzętu Liebherr do robót ziemnych obejmuje narzędzia radzące sobie z różnymi wyzwaniami, takimi jak twarde skały, drobny piasek czy gruby materiał z wyburzeń. Liebherr proponuje w tym zakresie liczne rozwiązania do budowy dróg, budownictwa ogólnego, inżynieryjnego, tunelowego, rozbiórek, gospodarki wodnej, dla branży komunalnej, architektury krajobrazu czy przemysłu wydobywczego. Oprócz klasycznych łyżek koparkowych dostępne są łyżki przechylne, łyżki do wąskich wykopów i rowów, głowice uchylno-obrotowe, chwytaki, haki dźwigowe czy widły do palet.
Liebherr dostarcza również innowacyjny osprzęt do przeładunku, do różnych zastosowań, począwszy od złomu, drewna i materiałów w portach, aż po zagospodarowanie odpadów i recykling. Dzięki bogatej ofercie różnych łyżek chwytakowych oraz chwytaków wieloszczękowych, chwytaków do drewna i sortujących oraz magnesów podnoszących, a także dzięki elastycznemu, praktycznemu doradztwu, firma Liebherr może zaproponować optymalne rozwiązanie do każdej aplikacji.

Opatentowany Likufix

Liebherr oferuje również różne systemy szybkozłączne dostosowane do konkretnych zastosowań. Dzięki temu maszyna, szybkozłącze oraz osprzęt tworzą wysoko wydajną jednostkę, zapewniającą maksymalnie efektywną i oszczędną eksploatację. Gdy celem jest zwiększenie elastyczności maszyny i wydajności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów inwestycji, idealnym rozwiązaniem jest szybkozłącze mechaniczne. Z kolei prostą i bezpieczną wymianę osprzętu mechanicznego bez wychodzenia z kabiny umożliwia hydrauliczne szybkozłącze Liebherr. Jeśli natomiast doda się opatentowany hydrauliczny układ sprzęgający Likufix, możliwa jest za naciśnięciem jednego przycisku szybka i bezpieczna wymiana również osprzętu hydraulicznego. Złącze Likufix umożliwia wzrost zakresu zastosowań i wydajności koparki hydraulicznej nawet o 30%. Poza tym Likufix spełnia wszystkie obecnie obowiązujące standardy, a także przyszłą normę ISO 13031 w zakresie bezpieczeństwa szybkozłączy hydraulicznych.

Oferta rozwojowa

Przy opracowywaniu osprzętu, firma zawsze skupia się na niezawodności i wydajności. Duże doświadczenie wynikające z praktyki i ciągłego rozwoju produktów tego typu zapewnia narzędziom Liebherr najwyższy poziom nowoczesności i innowacyjności. Jednocześnie producent zapewnia kompatybilność nowych rozwiązań z istniejącą gamą wyrobów, dzięki czemu zawsze możliwa jest modernizacja, doposażenie lub wymiana poszczególnych elementów kompletu roboczego.
Aby w segmencie osprzętu i szybkozłączy na bieżąco dostarczać produkty zapewniające maksymalną wydajność i efektywność, Liebherr nieustannie opracowuje nowe rozwiązania, a szerokie możliwości w tym zakresie stwarza ciągły rozwój technologii cyfrowych. Przyszłością są m.in. wszelkiego rodzaju interfejsy i połączenia elektryczne między maszyną a narzędziem, umożliwiające np. sterowanie różnymi funkcjami hydraulicznymi, dzięki transferowi sygnałów z odbiornika GPS na osprzęcie.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.