[ATB] Nowości

Liebherr na targach Intermat

Data publikacji:

Pod koniec kwietnia, w Paryżu odbędą się międzynarodowe targi maszyn, sprzętu i technologii dla budownictwa i infrastruktury Intermat 2018. Dużą paletę nowości zaprezentuje wówczas Liebherr.

Intermat to jeden z najważniejszych punktów w kalendarzu osób związanych z sektorem budownictwa i infrastruktury. Podczas każdej edycji zwiedzający mogą zapoznać się z rynkowymi innowacjami, czy uczestniczyć w branżowej konferencji. Podczas ostatnich targów Intermat swoje produkty zaprezentowało 1500 wystawców, a odwiedziło je 183 tys. zwiedzających ze 167 krajów. Podczas edycji 2018 wiele nowości zaprezentuje Liebherr. Wśród premierowych rozwiązań będą maszyny pokazywane po raz pierwszy w Europie. Nie zabraknie również światowych nowości.

Liebherr na Intermat

Produkty Grupy Liebherr będzie można zobaczyć w obszarze zewnętrznym E6 / E035 w centrum wystawowym Intermat 2018 w Villepinte w północnym Paryżu. Powierzchnia zajęta przez Liebherr podczas kwietniowej imprezy przekroczy 4500 m². Na tak dużym terenie producent zaprezentuje przekrój swojej oferty z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami. Będą maszyny z gamy urządzeń do robót ziemnych i transportu materiałów, będą także specjalne maszyny wydobywcze do głębokich wykopów, ale również żurawie wieżowe, żurawie samojezdne czy żurawie gąsienicowe. Co więcej, odwiedzający pawilon technologiczny będą mogli dowiedzieć się więcej o najnowszych rozwiązaniach cyfrowych, nad którymi pracuje Liebherr oraz o programie Liebherr Reman. Program ten zapewnia ekonomiczne rozwiązania do regeneracji zużytych komponentów napędowych, zapewniając przy tym klientom części objęte nową gwarancją.

Światowe premiery

W ubiegłym roku swoją premierę miały dwie większe ładowarki kołowe L 514 i L 518 Stereo, tzw. Stereoladery. To nowości, które będzie można zobaczyć na targach Intermat. L 514 Stereo opracowana została z myślą o usługach komunalnych i budowie dróg. To maszyna, która ma być użyteczna w szerokim zakresie zastosowań. Większy model L 518 to całkowicie nowa konstrukcja w gamie ładowarek kołowych Liebherr. Jest to maszyna przeznaczona do użytku przemysłowego, na przykład z pełnymi oponami gumowymi może być wykorzystana do recyklingu. Wśród rozwiązań prezentowanych po raz pierwszy na świecie wymienić należy dwa mniejsze modele z tej serii.
Podobnie sytuacja wygląda z koparką kołową A 914 Litronic, zasilaną jednostką napędową spełniającą normę emisji Stage IV o mocy 143 KM. Będzie to premiera koparki o masie operacyjnej od 14 900 do 17 200 kg. Producent zapewnia, że model ten „idealnie pasuje zarówno do klasycznych prac ziemnych, jak i do budowy dróg, kanalizacji i rurociągów”. Specjaliści Liebherr zapowiadają, że nowa koparka wyróżnia się wysoką przyczepnością, a także dużą nośnością i siłą kopania.

Koparka i zmodernizowany żuraw

R 936 Compact to nazwa nowej koparki gąsienicowej, która po raz pierwszy zostanie pokazana we Francji. Maszyna o ciężarze roboczym na poziomie 35 ton została zaprojektowana z myślą o pracy w ograniczonej przestrzeni (np. podczas realizacji w mieście). Wśród nowych urządzeń Liebherr zaprezentuje także zmodernizowany żuraw 172 EC-B 8 Litronic typu Flat-Top. Nowa maszyna została m.in. przedłużona o 2,5 m do 62,5 m.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.