[ATB] Nowości

Liebherr - nowa ładowarka gąsienicowa

Data publikacji:

Liebherr zaprezentował nową ładowarkę gąsienicową o oznaczeniu LR 626. Jest to bezpośredni “następca” modelu LR 624. Premierowa, wyjątkowo atrakcyjna konstrukcja została wyposażona w czerpak o pojemności 1,8 m3 oraz czterocylindrowy silnik o mocy 143 KM.

Nowa ładowarka gąsienicowa LR 626 została zaprojektowana i wyprodukowana w fabryce Liebherr w austriackim Telfs. Następca znanego modelu LR 624 już na pierwszy rzut oka wyróżnia się wśród innych tego typu urządzeń. Wszystko dzięki atrakcyjnej linii nadwozia wyraźnie nawiązującej do maszyn budowlanych XIX-wieku. Nowoczesny wygląd jest również zauważalny wewnątrz kabiny. Przednia szyba została wykonana z pojedynczego kawałka szkła o podwyższonej wytrzymałości. To w połączeniu z konstrukcją słupków kabiny umożliwia operatorowi bezproblemową obserwację obszaru roboczego.
Przestronna kabina jest standardowo wyposażona w szereg schowków, lodówkę oraz system klimatyzacji. Wszystkie nowe ładowarki gąsienicowe Liebherr szóstej generacji mają ekran dotykowy dla maszyn do robót ziemnych. Dzięki temu ustawienie kluczowych parametrów roboczych jest czytelne i intuicyjne. Obejmuje to m.in. obsługę funkcji ECO, jak również sterowanie układem klimatyzacji czy tylną kamerą.

Serce ładowarki

Model LR 626 napędzany jest silnikiem Liebherr spełniającym normę emisji spalin Tier 4F. Aby to osiągnąć, Liebherr wykorzystał technologię SCR z wtryskiem AdBlue oraz katalizator utleniający DOC. W rezultacie silnik pracuje w zakresie temperatur zapewniających maksymalną sprawność. Stała prędkość obrotowa silnika (2100 obr./min.), w połączeniu z bezpośrednim wtryskiem paliwa common rail gwarantuje niższe zużycie paliwa. Moc nominalna jednostki napędowej wynosi 143 KM wg normy ISO 9249 (moc maksymalna 163 KM).
Nowa ładowarka gąsienicowa LR 626 ma elektroniczną kontrolę napędu z wbudowaną funkcją ECO. Wybór trybu ECO pozwala kierowcy obniżyć zużycie paliwa poprzez zmniejszenie prędkości obrotowej silnika. W ten sposób system umożliwia bardziej wydajną pracę przy lekkim i średnio ciężkim obciążeniu.
Kolejną innowacją, stosowaną we wszystkich ładowarkach gąsienicowych Liebherr 6 generacji jest proaktywna regulacja mocy. W razie potrzeby, moc silnika jest czasowo zwiększana zgodnie z obowiązującymi wymaganiami. Oprócz szybszych czasów reakcji, pozwala to na znaczny wzrost wydajności i siły uciągu, zarówno podczas jazdy, jak i podczas załadunku. Podstawą działania tego systemu jest ciągłe monitorowanie silnika i innych parametrów maszyny.
Liebherr LR 626 to ładowarka gąsienicowa o ciężarze roboczym między 16130 a 18600 kg. Maszyna wyposażona jest w ramię podnoszone na maksymalną wysokość 3,66 m. Standardowo montowana łyżka ma pojemności 1,8 m³.

bk

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.