[ATB] Aktualności Liebherr

Liebherr - Nowoczesna instalacja

Data publikacji:

Jeden z najnowocześniejszych austriackich zakładów mieszania betonu działa od wiosny 2019 r. Działająca tam wieża mieszająca typu Betomat firmy Liebherr została optymalnie dostosowana do wymagań klienta. Dzięki temu rozwiązaniu firma Fröschl Beton jest bardzo dobrze przygotowana na przyszłość.

Firma Fröschl Beton od wielu lat zaopatruje place budowy w rejonie Innsbrucka (Austria) w beton towarowy. Jej 45-letnia mieszalnia była technicznie przestarzała i nie spełniała już dzisiejszych standardów. Życzenia i wymagania dotyczące nowego zakupu były bardzo wysokie: dziś i w przyszłości miała ona obejmować cały łańcuch logistyczny produkcji betonu i dostarczać nieskazitelny beton wydajnie i elastycznie.
Po szeroko zakrojonej fazie planowania wybrano koncepcję Betomat firmy Liebherr, ponieważ umożliwia ona pracę dwóch całkowicie oddzielnych mieszalni w obrębie jednej wieży mieszalniczej. Kompaktowa konstrukcja dwóch linii ważenia i mieszania oraz jakość i serwis firmy Liebherr były przekonujące.

Systemy dwa

Betomat może pomieścić do 600 m³ kamienia w dziewięciu komorach silosowych. Wieża mieszająca jest zasilana kruszywem za pomocą dwóch lejów zasypowych i wydajnego podnośnika kubełkowego o wydajności 200 m³/h. Zakład dysponuje siedmioma silosami na spoiwo o masie około 840 t.
Nowa mieszalnia wyposażona jest w dwa systemy mieszadeł, dzięki czemu betony standardowe, jak również betony wysokowydajne i specjalne mogą być produkowane bardzo efektywnie. Przy pracy z obydwoma systemami mieszalników, zakład osiąga możliwą wydajność około 160 m³ zagęszczonego świeżego betonu na godzinę. Wieża wyposażona jest w dwa pasy ruchu. Dzięki oddzielnym liniom wagowym można załadować jednocześnie dwa pojazdy z różnymi rodzajami betonu, co sprawia, że mieszalnia jest bardzo wydajna i elastyczna.
Środowisko i recykling odgrywają również ważną rolę w firmie Fröschl Beton. W celu zapewnienia przyjaznej dla środowiska pracy obudowa i systemy filtrów powietrza zmniejszają emisję pyłów. Emisja hałasu jest również zminimalizowana. Resztki betonu z betoniarki samochodowej i pochodzące z czyszczenia instalacji oraz betonu wtórnego są przetwarzane w zakładzie recyklingu LRS 908. Wypłukany materiał i woda resztkowa mogą być ponownie wykorzystane do produkcji betonu. Pozwala to na znaczne oszczędności kosztów i materiałów.
Długowieczność instalacji zapewniają nie tylko wysokiej jakości komponenty, lecz także precyzyjnie dopasowana konstrukcja stalowa z zakładu Liebherr w Bad Schussenried. Aby zapewnić bezproblemową pracę nawet w mroźnych miesiącach zimowych, cały zakład jest izolowany ścianą o grubości 100 mm i wyposażony w ogrzewanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.