[ATB] Nowości

Liebherr prezentuje koparkę kolejową

Data publikacji:

Firma Liebherr prezentuje na targach InnoTrans 2022 w Berlinie model A 924 Rail Litronic, przedstawiciela nowej generacji swoich udanych koparek kolejowo-drogowych. Maszyna może być wykorzystywana zarówno na kolei, jak i na drodze. Aby uzupełnić tę wszechstronną maszynę, Liebherr pokaże liczne przystawki, jak również system szybkozłącza dla szerokiego zakresu zastosowań.

    Liebherr prezentuje koparkę kolejową

Eksponat targowy A 924 Rail Litronic ma masę roboczą od 21,8 do 25 t. Maszyna wyposażona jest w mocny i solidny silnik o mocy 120 kW/163 KM. W połączeniu z optymalnie dopasowanym układem hydraulicznym maszyna osiąga stale wysokie prędkości robocze przy zachowaniu typowych dla niej płynnych ruchów roboczych. W celu spełnienia V stopnia emisji spalin Liebherr stosuje nowo opracowany system SCRT składający się z katalizatora SCR oraz standardowego filtra cząstek stałych. Innowacyjna koncepcja hydrauliczna składa się z podwójnej pompy Liebherr o zmiennej wydajności z niezależnymi obwodami sterowania. Wysokowydajne, hydrauliczne przystawki mogą być dzięki temu obsługiwane niezależnie od ruchów roboczych i jezdnych maszyn.

Napęd jazdy szynowej zamontowany jest po obu stronach podwozia. Podczas rozładunku prowadnica szynowa jest opuszczana w parach osi tak długo, aż wewnętrzne koła podwójnych opon znajdą się przy kole gąsienicowym i zapewnią cierne połączenie napędu jezdnego. Ponieważ bezpieczeństwo pracy odgrywa ważną rolę przy budowie torów, Liebherr oferuje systemy bezpieczeństwa opracowane we własnym zakresie specjalnie do zastosowań w kolejnictwie. Liczne elementy wyposażenia, takie jak zabezpieczenie przed pęknięciem rury na siłownikach podnoszenia, elektroniczne ograniczenie wysokości i promienia skrętu, ograniczenie momentu obciążenia i.a.w. EN 15746-2, odporna na uderzenia płyta dachowa z laminowanego szkła bezpiecznego, system zabezpieczenia przed wywróceniem (ROPS) oraz wyjście awaryjne przez tylną szybę zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas wszystkich operacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.