[ATB] Nowości

Liebherr prezentuje ładowarkę z asystentem

Data publikacji:

Podczas marcowych targów SaMoTer w Weronie Grupa Liebherr pokaże m.in. cztery reprezentatywne dla swojej oferty ładowarki kołowe oraz nowości techniczne. Wśród nich zwraca zwłaszcza uwagę nowy system aktywnego wykrywania osób z tyłu maszyny, ze wspomagającą funkcją hamowania, uhonorowany nagrodą targów za innowacyjność.

Na stoisku nie zabraknie ważącego 32,6 t flagowego modelu L 586 XPower, największej ładowarki kołowej Liebherr. Będzie mu towarzyszyć prawie 16-tonowy model L 566 XPower - kolejna ładowarka z układem napędowym z podziałem mocy, instalowanym standardowo w dużych ładowarkach kołowych XPower. Łączy on napęd hydrostatyczny, idealny do krótkich cykli ładowania, z napędem mechanicznym, którego zalety są wyraźnie widoczne na długich dystansach i podczas podjazdów pod górę. Dzięki temu napęd jazdy XPower zapewnia wysoką wydajność i dużą oszczędność paliwa w różnych zadaniach.
Spośród mniejszych ładowarek Liebherr zaprezentuje model L 514 Stereo. Maszynę wyróżnia sprawdzony układ kierowniczy stereo, stanowiący połączenie układu przegubowego podwozia i kierowanej tylnej osi, co zapewnia dużą zwrotność. Do zastosowań, w których trzeba pokonywać większe odległości, Liebherr oferuje opcjonalną wersję L 514 Stereo „Speeder”, osiągającą prędkość do 40 km/h.

Nagrodzone bezpieczeństwo

Na wystawie bez wątpienia zwróci również uwagę laureat „SaMoTer Innovation Award 2020” w kategorii ładowarek kołowych: system aktywnego wykrywania osób z tyłu ładowarki. Ten system wspomagania bezpieczeństwa podczas pracy automatycznie ostrzega na wyświetlaczu oraz sygnałami dźwiękowymi o zagrożeniach z tyłu maszyny. Szczególną cechą tego rozwiązania jest to, że rozróżnia niezależnie ludzi i przedmioty. Poza tym system ostrzega przed ludźmi znajdującymi się w strefie zagrożenia w większej odległości niż w przypadku nieruchomych obiektów, takich jak ściany czy słupy. Dzięki temu w przypadku pracowników przebywających z tyłu maszyny operator jest ostrzegany bardziej precyzyjnie i wcześniej. System Liebherra wykrywania osób pozwala również uniknąć niepotrzebnych sygnałów ostrzegawczych, co zmniejsza obciążenie i nie rozprasza operatora maszyny.
Pod koniec roku 2020 firma Liebherr rozszerzy system aktywnego rozpoznawania osób i przedmiotów o asystenta hamowania, który będzie dostępny w ładowarkach XPower. Jest to funkcja automatycznego wspomagania hamowania, która aktywnie wspiera operatora maszyny i stanowi dużą pomoc w zapobieganiu kolizjom i wypadkom, jeszcze bardziej zwiększając bezpieczeństwo.
„SaMoTer Innovation Award 2020” to druga prestiżowa nagroda dla nowego aktywnego systemu wspomagania bezpieczeństwa Liebherr. W ramach targów Bauma 2019 Niemieckie Stowarzyszenie Handlu Przemysłu Budowlanego (BG Bau) przyznało tej innowacji nagrodę EuroTest 2019, która stanowi wyróżnienie dla wyjątkowych rozwiązań w dziedzinie ochrony i bezpieczeństwa produktów.

Nowa w porcie

Po targach SaMoTer, wyposażony w funkcję aktywnego wykrywania osób model L 586 XPower wejdzie do służby w północnym terminalu Grupy Sapir, w porcie Rawenna w regionie Emilia-Romania. Firma zdecydowała się na tak wyposażoną maszynę, ponieważ bezpieczeństwo w porcie jest dla niej najwyższym priorytetem.
Założona w roku 1957 Sapir Group ze swoimi trzema terminalami zarządza obecnie powierzchnią ponad 800 tys. m² w porcie i obsługuje przeładunek wszelkiego rodzaju towarów masowych, materiałów specjalnych, cieczy, pojazdów, kontenerów. W nowoczesnej flocie Grupy Sapir jest wiele maszyn Liebherr, w tym trzynaście dużych ładowarek kołowych, dwie koparki gąsienicowe i kilka dźwigów portowych. Zapewnia to Grupie niezrównaną zdolność przeładunkową w tej części wybrzeża Adriatyku. Nowy nabytek to już czwarta ładowarka kołowa L 586 XPower w Grupie Sapir. Kierownictwo firmy chwali sobie w dużych ładowarkach Liebherr zwłaszcza optymalne połączenie mocy i trakcji oraz niskiego zużycia paliwa w operacjach przeładunkowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 02/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.