[ATB] Aktualności Liebherr

Liebherr-Werk Ehingen świętuje 50-lecie

Data publikacji:

22 lutego 1969 r. Hans Liebherr założył Liebherr-Werk Ehingen GmbH. Klienci korzystają z firmowych dźwigów mobilnych i gąsienicowych na całym świecie w wielu branżach. W ramach Grupy Liebherr, Liebherr-Werk Ehingen GmbH działa jako wydzielona firma kontrolna dla dźwigów samojezdnych.

Liebherr - precyzja i wielofunkcyjność

Wszędzie tam, gdzie trzeba podnosić i pozycjonować ładunki za pomocą z wielką precyzją, używane są żurawie mobilne i gąsienicowe firmy Liebherr-Werk Ehingen GmbH. Około 3600 pracowników firmy produkuje rocznie około 1800 maszyn. Różnorodność wariantów jest ogromna. Obecna gama produktów obejmuje czterdzieści różnych typów dźwigów, które zostały opracowane przez około 300 inżynierów. Każdy klient, każda aplikacja, każdy kraj ma własne wymagania dotyczące złożonych maszyn. Dźwigi produkowane w Ehingen można z grubsza podzielić na dwie linie produktów. Z jednej strony istnieją ruchome dźwigi kołowe, do których zalicza się terenowe żurawie samojezdne, żurawie kompaktowe, żurawie samochodowe i żurawie terenowe. Z drugiej strony są to żurawie gąsienicowe z wysięgnikami kratowymi lub wysięgnikami teleskopowymi. Najpotężniejszy żuraw gąsienicowy nad słynnym kościołem Ulm Minster znajduje się rzut kamieniem od Ehingen. Ma 240 metrów wysokości i podnosi ładunki do 3000 ton.

Początki specjalistów od dźwigów samojezdnych w duńskim Szwabii na Dunaju były dość skromne. Dźwig samochodowy AUK 40T-60 został wyprodukowany w 1969 r. z udziałem 87 pracowników. Ma 24-metrowy teleskopowy wysięgnik i maksymalny udźwig 30 ton. Firma sprzedała w sumie 79 maszyn w latach 1969-1972, dzięki czemu AUK 40T-60 stał się bestsellerem lat założycielskich. Przy około 2 500 dostawach, dzisiaj teleskopowy żuraw Liebherr LTM 1030-2.1 jest najlepiej sprzedającym się modelem z Ehingen. Dwuosiowy wariant wyróżnia się wysoką funkcjonalnością i niezawodnością - był pierwszym na świecie żurawiem mobilnym z technologią transmisji magistrali danych w momencie wprowadzenia na rynek.

Stałe czynniki sukcesu: innowacyjność, niezawodność, serwis, jakość

Czynniki składające się na sukces nie zmieniły się w Liebherr-Werk Ehingen GmbH od lat. Bezpieczeństwo i wydajność zawsze stanowiły priorytet. Ponieważ firma zawsze była blisko z klientami, sugestie dotyczące innowacji często pochodzą bezpośrednio od użytkowników. "Utrzymywanie bliskich relacji z klientem to zdecydowanie jedna z naszych mocnych stron" - mówi Kleiner Christoph.

Kleiner wspomina również o niezawodności żurawi Ehingen. "Dziewięćdziesiąt procent wszystkich dźwigów, jakie kiedykolwiek zbudowaliśmy, jest używanych przez całe dziesięciolecia". Jest to zasługą wysokiej jakości produktu i specjalnych standardów w obsłudze klienta. Liebherr-Werk Ehingen GmbH rozszerza obecnie obszar obsługi klienta. Firma posiada już ponad osiemdziesiąt własnych centrów serwisowych w ponad czterdziestu krajach i może dostarczyć 95 procent wszystkich części zamiennych na całym świecie w ciągu 24 godzin. "Nie jest to jednak dla nas powód do odpoczynku". stwierdza Kleiner. Klienci to doceniają. Podczas gdy w pierwszej dekadzie swojego istnienia firma stała w obliczu silnego środowiska konkurencyjnego jako nowoprzybyły w branży, dziś Liebherr-Werk Ehingen GmbH jest jednym z liderów.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.