Liebherr - znaczenie łączenia technologii

Liebherr - znaczenie łączenia technologii

Aby sprostać coraz bardziej restrykcyjnym normom w zakresie emisji spalin, producenci samochodów, pojazdów użytkowych, pociągów, a także maszyn i urządzeń mobilnych stają przed wyzwaniem - realizują różne koncepcje napędów.

Źródła napędów dla różnych zastosowań.

Podczas konferencji MTZ, która odbyła się na początku listopada w Kolonii, eksperci z dziedziny technologii silników i pojazdów mogli wymieniać informacje i pomysły na temat bieżących osiągnięć technicznych, a także przyszłych trendów. W swoim przemówieniu programowym Werner Seifried z Liebherr-Hydraulikbagger GmbH podkreślił, że w przyszłości nie będzie już tylko jednego rodzaju napędu lub źródła napędu dla maszyny. Przyszłe koncepcje napędów będą się znacznie różnić od dzisiejszych rozwiązań i będą wdrażane dzięki połączeniu różnych technologii.

Liebherr koncentruje się na koncepcji maszyn modułowych.

Warunki i wymagania klientów, środowisko i społeczeństwo oraz stojące przed nimi wyzwania stają się coraz bardziej zróżnicowane. Właśnie dlatego Liebherr dąży do opracowania nowych koncepcji projektowych, które zapewniają użytkownikowi elastyczność, a jednocześnie utrzymują wewnętrzną złożoność na rozsądnym poziomie. Maszyny Liebherr są używane na całym świecie w wielu dziedzinach. Od ogrodnictwa i architekturę krajobrazu, poprzez budowę dróg. Aby być optymalnie przygotowanym na krajowe przepisy dotyczące emisji i innych przepisów, obecne i przyszłe koncepcje maszyn w Liebherr mają budowę modułową, budowę, która w dowolnym czasie może zostać dostosowana do ewentualnych przepisów.

Źródło: Liebherr

Redakcja ATB

Reklama
Powiązane artykuły