[ATB] Technika Linser

Linser - Gąsienice z najwyższej półki

Data publikacji:

Obchodząca w tym roku ćwierćwiecze swojej działalności niemiecka firma Linser Industrie Service to znany specjalista w zakresie podwozi maszyn gąsienicowych, elementów ścieralnych i części do maszyn budowlanych. Przez ten czas firma wypracowała zaufanie ze strony klientów, stawiając przede wszystkim na jakość oferowanych części w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu sukcesywnie buduje swoją pozycję na wielu rynkach zbytu, w tym w Polsce.

Oferta zatrudniającej około 70 osób firmy Linser obejmuje przede wszystkim lekkie, ciche i pozwalające na szybszą jazdę gąsienice gumowe o szerokości od 150 do 900 mm, dostępne dla niemal każdej mini- i midi koparki na rynku. Asortyment ten dedykowany jest przede wszystkim do maszyn takich marek jak: Volvo, Liebherr, CAT, Komatsu, Hyundai, Hitachi, JCB czy Atlas Copco. Produkty te charakteryzują się procesem produkcji - powstają z sześciu specjalnie opracowanych, niezwykle elastycznych mieszanek, z których każda wykorzystywana jest do optymalizacji struktury gumy i zapewnia długi okres jej eksploatacji. Wstępnie wyprężone druty stalowe zaplatane w obwód zamknięty zapobiegają deformacjom, pękaniu i rozciąganiu gąsienic. Warto dodać, że drut stalowy jest pokryty warstwą mosiądzu, zaś bardzo wytrzymałe kute wkładki stalowe stabilizują strukturę gumowej gąsienicy.

Na OEM i rynek wtórny

W ofercie firmy Linser znajdują się również łańcuchy rolki podtrzymujące i rolki jezdne, koła zębate i koła napinające. Oferuje również specjalnie zaprojektowane elementy podwozi, dla sprzętu skonstruowanego pod indywidualne zamówienia. Asortyment obejmuje także elementy skrzyni biegów, szeroka gama narzędzi do obróbki gruntu, takie jak zęby i lemiesze do różnych typów maszyn, a także wykonywane na specjalne zamówienie odlewy stalowe. Warto dodać, że Linser dostarcza na tzw. pierwszy montaż elementy podwozi gąsienicowych dla takich marek jak: Caterpillar, Volvo, Liebherr, Kubota, Neuson, Hyundai czy Wirtgen.

Perspektywiczny rynek

Linser rozwija swoją obecność na rynku polskim - sprzedażą zajmuje się dwóch przedstawicieli handlowych oraz firmy współpracujące z producentem - doskonale znane w branży Hydrosprzęt i Digga - na terenie kraju znajdują się również 2 podręczne magazyny części zamiennych (centralny magazyn w Sankt Augustin). – Firma jest doskonale znana na rynkach europejskich, a poza tym rozwija swoją obecność również w Polsce. Jesteśmy w stanie zaproponować bardzo dobrą jakość w konkurencyjnych cenach - wiadomo, że w Polsce cena czyni cuda, ale jeśli się przeliczy na bezawaryjną pracę maszyny, wybór wydaje się prosty. Nasze gąsienice w kopalniach węgla, gdzie mają styczność z grafitem, wytrzymują nawet 6-8 tys. mth – przekonuje Wojciech Paprota, menedżer sprzedaży Linser na Polskę. – Sprzedaż na rynku polskim stale idzie w górę. Jeszcze dwa lata temu rynek polski plasował się pod koniec pierwszej dziesiątki, jeśli chodzi o udział w sprzedaży firmy Linser, a teraz jest to już pozycja 3., za Niemcami i Francją – dodaje.
GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.